نکسترو
نجفی با انتقاد از وضعیت بودجه های پژوهشی كشور:

خروج از بن بست فعلی نیازمند افزایش بودجه های پژوهشی است

خروج از بن بست فعلی نیازمند افزایش بودجه های پژوهشی است

به گزارش نکسترو سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با انتقاد از وضعیت بودجه های پژوهشی کشور، اظهار داشت: اگر خواهان خروج کشور از این بن بست و وضعیت فعلی هستیم باید درصد بودجه های پژوهشی افزایش پیدا کند.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر فرید نجفی در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه بودجه های پژوهشی جزو نقاط تاریک عرصه پژوهش کشور است، عنوان کرد: درخواست وزارت بهداشت از دولت و مجلس این است که به وضعیت بودجه های پژوهشی توجه ویژه داشته باشند، چونکه افزایش ۳۰ درصدی در حوزه دانشگاه های علوم پزشکی تنها صرف حقوق و سایر هزینه ها شده و با این افزایش بودجه هیچ اتفاقی تازه ای رخ نمی دهد.
وی در عین حال اظهار داشت: البته قبول داریم که در تحریم و شرایط سختی هستیم ولی باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که گذر از شرایط سخت نیازمند پژوهش و فناوری بیشتر است و اگر خواهان خروج کشور از این بن بست هستیم باید درصد بودجه های پژوهشی افزایش پیدا کند.
وی اشاره کرد: با وضعیت فعلی بودجه پژوهش نباید انتظار تغییرات و اتفاق خاصی در حوزه تحقیقات سلامت داشته باشیم.
نجفی همین طور درباب نحوه توزیع بودجه های پژوهشی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، اظهار نمود: بنا بر این است که بودجه پژوهشی دانشگاه ها بر اساس خروجی و تعداد اعضای هیئت علمی پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی توزیع شود و اهتمام ما بر این است که توزیع عادلانه بودجه را در میان مراکز پژوهشی داشته باشیم.
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلان اینکه بودجه برمبنای فاکتورهای پژوهشی توزیع می شود، در ارتباط با بودجه بالای بعضی از مراکز پژوهشی توضیح داد: البته بعضی از مراکز پژوهشی خودشان به صورت مستقل بودجه دارند و پس اهتمام می شود که در این راستا توزیع بودجه تعدیل شده و مبنای اصلی اثربخشی و خروجی ها باشد.
منبع:

1399/10/03
21:37:35
5.0 / 5
1198
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد