نکسترو

برگزاری همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران

برگزاری همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران

به گزارش نکسترو همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار گردید.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، آئین افتتاح چهاردهمین همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران با حضور رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و رئیس انجمن باستان شناسی ایران و تعدادی از متخصصین و اندیشمندان حوزه باستان شناسی و فسیل شناسی، به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به صورت آنلاین برگزار شد.

دکتر امین باقی زاده، رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی، در آئین افتتاح چهاردهمین همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران اظهار نمود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی از لحاظ ساختاری در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: حوزه آموزشی دانشگاه در چارچوب پنج دانشکده در حوزه های علوم و تکنولوژی های جدید، شیمی و مهندسی شیمی، مهندسی عمران و نقشه برداری، مهندسی برق وکامپیوتر و مهندسی مکانیک و مواد، در امر تربیت دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی، فعالیت دارد.

باقی زاده اضافه کرد: پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی با داشتن پژوهشکده های علوم محیطی، فوتونیک، مواد، انرژی و فناوری اطلاعات و کامپیوتر و دارا بودن آزمایشگاه های تخصصی در امر پژوهش بازوی توانمندی برای مجموعه به حساب می آید.

رئیس پژوهشگاه در ادامه تاکید کرد: پارک علم و فناوری هم در کنار دو حوزه آموزش و پژوهش نقش بسزایی در امر تولیدفناوری و تبدیل علم به ثروت دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: این همایش که حاصل هم فکری متخصصان باستان شناسی و فسیل شناسی است بتواند زمینه را برای رفع موانع اساسی موجود در این عرصه میسر کند.

در ادامه این آئین دکتر حامد عامری، دبیر علمی همایش اظهار نمود: بعد از دریافت مجوزهای لازم، دبیرخانه همایش با عرضه فراخوان و راه اندازی وبسایت و سامانه ثبت نام و دریافت مقالات از اردیبهشت ماه سالجاری شروع به کار کرد و با اتمام فرصت ارسال مقالات، ۶۸ مقاله توسط دبیرخانه همایش دریافت و در فرآیند داوری قرارگرفت.

وی اضافه کرد: هر مقاله توسط حداقل دو داور ارزیابی شد و نهایتا بعد از بررسی نهایی نتایج، توسط کمیته ی علمی همایش، ۴۶ مقاله مورد پذیرش قرارگرفت.

دبیر علمی چهاردهمین همایش ملی انجمن باستان شناسی ایران افزود: از این تعداد ۳۱ عنوان مقاله به صورت عرضه شفاهی و ۱۵ مقاله به صورت پوستر عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده؛ این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، نمایه شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در حاشیه این همایش از کتاب زمین شناسی تاریخی تالیف دکتر حسین غلامعلیان از انتشارات جهاد دانشگاهی هرمزگان توسط هیات داوران بعنوان کتاب سال انجمن باستان شناسی رونمایی گردید.

منبع:

1400/09/02
16:15:12
5.0 / 5
1265
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد