نکسترو
معاون بنیاد بركت:

ایجاد ۱۱ هزار شغل تا آخر سال در استان تهران

ایجاد ۱۱ هزار شغل تا آخر سال در استان تهران

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) اظهار داشت: این بنیاد ایجاد 11 هزار شغل تا اختتام امسال در استان تهران را در دستور کار خود دارد.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، مرتضی نیازی اضافه کرد: راه اندازی سه هزار و ۵۳۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان تهران امسال در دستور کار داریم که ایجاد نزدیک به ۱۱ هزار فرصت شغلی را در این مناطق به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: از این تعداد تا به امروز ۵۰۰ طرح در استان تهران به بهره برداری رسیده که موجب فراهم آمدن فرصت های کسب وکار برای هزار و ۵۰۰ متقاضی شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت درباره مناطق تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت در استان تهران هم توضیح داد: ۱۱۵ روستا و تمامی شهرستان های استان به غیر از لواسانات زیر چتر اشتغال زایی بنیاد قرار دارند.
نیازی افزود: این بنیاد جهت راه اندازی سه هزار و ۵۳۰ طرح اشتغال زایی هدف گذاری شده در استان تهران، چهار هزار و ۸۰۰ میلیاردریال اعتبار در نظر گرفته است.
وی درمورد کارهای گذشته بنیاد برکت در استان تهران در زمینه اشتغال زایی نیز اظهار داشت: بنیاد تا آخر سال ۹۹ مبادرت به راه اندازی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم استان کرده که موجب ایجاد فرصت های شغلی برای بیش از هشت هزار نفر شده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از فعالیت ۲۴ مجری و تسهیل گر این بنیاد در استان تهران آگاهی داد و اضافه کرد: بیشتر مشاغل به وجود آمده و در دست راه اندازی در استان به رسته های کارگاه های فنی، مشاغل خدماتی، تولیدی پوشاک و دانش بنیان متعلق می باشد.
نیازی اشاره کرد: بنیاد برکت امسال راه اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور جدید منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۱۵ هزار طرح اجتماع محور را در مناطق محروم راه اندازی کرده که اشتغال زایی برای ۳۴۵ هزار نفر را به همراه داشته است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت در تشریح مناطق تحت پوشش کارهای اشتغال زایی این بنیاد در سراسر کشور اشاره کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت از ۷ هزار و ۵۷۵ روستا در سال ۹۹ به ۸ هزار روستا امسال رسیده است.
نیازی اظهار داشت: همین طور این بنیاد قبل از این در ۲۷۶ شهرستان از ۳۱ استان کشور در حوزه ایجاد فرصت های کسب وکار فعال بود که این تعداد امسال به ۴۰۰ شهرستان رسیده است.
وی به فعالیت بیش از ۸۰۰ تسهیل گر بنیاد برکت در مناطق محروم اشاره نمود و اظهار داشت: این بنیاد در سال جدید بر ایجاد اشتغال برای اقشار خاص همچون کولبران، سوخت بران، زنان سرپرست خانوار و خانواده های زندانیان و دارای معلول تاکید ویژه دارد.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اشاره کرد: کارهای اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق محروم موجب ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار شده است که این تعداد تا اختتام امسال به هزار روستا می رسد.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، بنیاد برکت برمبنای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از طرف ستاد اجرائی فرمان امام، ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق بعنوان اولویت اصلی در راس برنامه ها و کارهای خود قرار داده است.

1400/05/23
12:00:23
5.0 / 5
1163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد