نکسترو

ساخت سیستم بریكس سنج آنلاین

ساخت سیستم بریكس سنج آنلاین

به گزارش نكسترو سیستم بریكس سنج آنلاین كه از سیستم های فناورانه و اساسی مورد نیاز صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی است به همت متخصصان شركت های دانش بنیان طراحی و ساخته شد.


به گزارش روز شنبه روابط عمومی موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان، در ادامه حمایت های این موسسه از شرکت های دانش بنیان در جهت رفع نیازهای صنایع داخلی؛ متخصصان شرکت های دانش بنیان موفق به طراحی، ساخت و راه اندازی سیستم بریکس سنج آنلاین با تاکید بر دانش فنی شرکت های دانش بنیان داخلی شدند.
این سیستم که با عنایت به اعلام نیاز یکی از شرکت های بزرگ فعال در صنعت غذایی کشور ساخته شده، دارای خصوصیت های خاص و منحصر به فردی استکه با عنایت به گستردگی نیازهای صنعتی کشور به سامانه ها و سیستم های سنجش غلظت، میتواند نقش مهمی در تأمین نیازهای سایر صنایع داخلی داشته باشد و با بی نیاز کردن کشور از واردات دستگاه ها و سیستم های مشابه مانع خروج ارز شود.
درجه بریکس(Brix) شاخصی است که نشان دهنده درصد وزن مواد جامد موجود در محلول به وزن کل محلول است، به عبارت دیگر هرچه درجه بریکس محلولی بیشتر باشد، غلظت مواد جامد در آن محلول هم بیشتر است؛ عوامل مختلفی مانند کنترل های دستی یا انسانی (عدم وجود اتوماسیون)، استهلاک و قدمت بالای دستگاه ها در نوسانات بریکس موثرند، نوسانات بریکس خارج از رنج استاندارد سبب تولید محصول نامنطبق شده و ضایعات را افزایش میدهدکه این امر می تواند سبب توقف خط تولید شود، ازاین رو با کنترل لحظهای و آنلاین بریکس درخط تولید ضمن جلوگیری ازتولید محصولات نامنطبق میتوانیم ضایعات را کاهش و از توقفهای خط تولید به دلیل تغییرات غلظتی هم جلوگیری نماییم.
بریکس به صورت چشمی قابل تشخیص و به صورت آزمایشگاهی(دستگاهی) قابل اندازه گیری است؛ در روش چشمی و تشخیص از روی رنگ محصول، خطای انسانی بسیار بالا بوده و سبب ایجاد ضایعات و توقف خط تولید خواهد شد، روش آزمایشگاهی هم دقیقتر اما مستلزم صرف زمان و نمونه برداری است، با عنایت به دقت پایین روش های سنجش چشمی و زمان طولانی روش های اندازه گیری آزمایشگاهی، استفاده از بریکس سنج آنلاین و نصب آن در خط تولید بهترین راهکار خواهد بود.
محققان شرکت های دانش بنیان مورد حمایت موسسه دانشمند با تاکید بر دانش فنی و درک گستردگی نیاز غلظت سنجی در صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی؛ این سیستم آنلاین را با خصوصیت هایی مانند تولید محصول یکنواخت و باثبات به لحاظ بریکس در کل فرایند، ایمن بودن در مقابل نویز ها و ارتعاشات مکانیکی و مقاومت در مقابل شستشو با انواع محلول ها طراحی و راه اندازی کردند و این سیستم الان با موفقیت در کارخانه های هدف، استفاده می شود.
موفقیت متخصصان داخلی در تولید این سیستم بریکس سنج با فناوری بالا می تواند نوید خودکفایی کشور در صنعت تولید انواع بریکس سنج ها را دهد، صنعتی که عمده بازار آن الان در دست شرکت های خارجی است.
شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند با استفاده از توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان در جهت کمک به صنایع کلیدی کشور و بومی سازی قطعات و حل مسائل فناورانه فعالیت می کند، موسسه دانشمند در جهت سیاست های کلان خود در خصوص رفع نیازهای فناورانه صنایع بنیاد با تاکید بر توانمندی شرکت های دانش بنیان، آماده همکاری و پشتیبانی از نخبگان و شرکت های دانش بنیانی است که با طرح های علمی و فناورانه توانایی گره گشایی از مشکلات کشور را دارند.
موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بعنوان بازوی علمی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جهت رفع نیازهای پژوهشی این نهاد و صنایع وابسته به آن فعالیت می کند، این فعالیت با کمک هسته های دانش بنیان و فناور صورت می گیرد و در تعریف دانشمند می توان از آن بعنوان حلقه وصل صنعت و محافل علمی همچون دانشگاه ها یاد کرد.

1399/04/21
20:52:16
5.0 / 5
2223
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد