نکسترو

كپسول دراگون به زمین بازمی گردد

كپسول دراگون به زمین بازمی گردد

کپسول «دراگون» شرکت فضایی «اسپیس ایکس» روز سه شنبه ششم ژوئیه (15 تیر) از ایستگاه بین المللی فضایی به زمین بازمی گردد.


به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) تایید نمود عزیمت این کپسول از ایستگاه بین المللی فضایی را به طور زنده پخش می کند.
کپسول دراگون بعد از عزیمت از ایستگاه بین المللی فضایی روز سه شنبه ششم ژوئیه، دو روز بعد یعنی در روز پنجشنبه هشتم ژوئیه (۱۷ تیر) در اقیانوس اطلس فرود می آید.
شرکت فضایی اسپیس ایکس ۲۲ ماموریت خدمات رسانی تجاری دیگر در دست اجرا دارد. کپسول دراگون با حدود پنج هزار پوند آزمایش های علمی و محموله های دیگر از ایستگاه بین المللی فضایی (ISS ) خارج می شود.
پوشش زنده بازگشت این کپسول به زمین از ساعت ۱۰: ۴۵ دقیقه بامداد روز سه شنبه ششم ژوئیه (۱۵ تیر) به وقت منطقه زمانی شرقی، بوسیله تلویزیون ناسا، وب سایت ناسا و اَپ ناسا شروع می شود. جالب اینجاست که ناسا می گوید این پوشش خبری شامل فرود کپسول دراگون در اقیانوس اطلس نخواهد شد.
شرکت فضایی اسپیس ایکس از تاسیسات خود در «هاثورن » در کالیفرنیا، خروج این کپسول را ازراه دور هدایت خواهدنمود. هم اکنون کپسول دراگون در پورت روبروی ماژول «هارمونی» ایستگاه بین المللی فضایی قفل شده است.
درحالی که پوشش رویدادهای عزیمت کپسول باری دراگون از ساعت ۱۰: ۴۵ بامداد روز سه شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی شروع می شود، مقرر است این کپسول ساعت ۱۱ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه بین المللی فضایی جدا شود.
ناسا اعلام رد این کپسول در مسافرت بازگشت به زمین از لحاظ فیزیکی پنج دقیقه زودتر از روشن کردن پیش رانه های خود از ایستگاه بین المللی فضایی جدا می شود. زمانی که کپسول به میزان کافی از لحاظ ایمنی از ایستگاه بین المللی فضایی دور شد، پیش رانه های خودرا روشن می کند تا باردیگر وارد جو زمین شود.
ناسا انتظار دارد این فضاپیما حوالی نیمه شب پنجشنبه هشتم ژوئیه (۱۷ تیر) در اقیانوس اطلس فرود آید. این سازمان اعلام نمود این کپسول در اقیانوس اطلس فرود می آید تا امکان بازیابی سریع آزمایش های مهم داخل کپسول مهیا شود.
پس از فرود دراگون در اقیانوس اطلس بلافاصله آزمایشات بازیابی و به مرکز پردازش ایستگاه فضایی ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا منتقل می شود. برای حمل این آزمایش ها از بازه زمانی کوتاهی استفاده می شود تا پژوهشگران بتوانند داده های حاصل از آزمایش ها را با پایین ترین میزان قرار گرفتن در معرض جاذبه (زمین) جمع آوری کنند.
کپسول دراگون سوم ژوئن (۲۴ خرداد) به ایستگاه بین المللی فضایی عزیمت کرد و بیش از هفت هزار و ۳۰۰ پوند بار به این ایستگاه تحویل داد.


1400/04/14
10:49:16
5.0 / 5
1193
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد