نکسترو

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» اظهار داشت: این صندوق به صورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی فعالیت و از شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های مرتبط حمایت خواهد نمود.


علی رسولی زاده روز یک شنبه اضافه کرد: سهامداران این صندوق پژوهش و فناوری، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان پارت و چهار نهاد دیگر، همچون شرکت توسعه سرمایه گذاری دانشگاه تهران است.
مدیرعامل این شرکت فناور تصریح کرد: صندوق مذکور به صورت تخصصی و با تمرکز بر مباحث هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیاء، حقیقت افزوده و مجازی، هوشمندسازی صنایع تولید هوشمند و نسل چهارم صنعتی و کلان داده و پردازش ابری راه اندازی شده است؛ تا خدمات مالی مورد نیاز را به شرکتهای فعال در این عرصه ها عرضه و آنها را پشتیبانی کند.
رسولی زاده تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال» بوجود آمده تا فعالین حوزه هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا در راه سرمایه گذاری و رشد قرار گیرند.
وی اظهار داشت: مجوز صادر شده و درحال پیمودن مراحل ثبت است و صندوق بزودی فعالیت خویش را آغاز می کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری های نوظهور با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود.
رسولی زاده اضافه کرد: حمایت مالی وظیفه اصلی صندوق های پژوهش و فناوری است اما حمایت معنوی هم در دستور کار این صندوق تخصصی قرار خواهد گرفت تا فعالان این اکوسیستم بتوانند در حوزه کاری خود به رشد و توسعه دست یابند.
وی افزود: این صندوق با هدف توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر فناوری در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور و توسعه کارآفرینی دانش بنیان و فناورانه با استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و دانش آموختگان کشور به راه افتاده است.
به گفته وی، افزایش سهم دانش و فناوری در سبد صادرات خدمات و محصولات صادراتی کشور، نفوذ دانش و فناوری حوزه اقتصاد دیجیتال در صنایع و کسب و کارهای کشور، ترغیب بخش خصوصی به مشارکت فعال در فرایند توسعه فناوری و نوآوری حوزه اقتصاد دیجیتال و کمک به توسعه کسب و کارها از راه کاهش ریسک و مخاطرات فرایند ایده تا تجاری سازی در حوزه اقتصاد دیجیتال از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق بوده است.
مدیرعامل این شرکت فناور ضمن اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها» اظهار داشت: مباحث در ارتباط با هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا یکی از مهم ترین مؤلفه ها و پیش ران ها در راه پشتیبانی و رشد و توسعه صنایع به حساب می آید.
برپایه اعلام روابط عمومی این شرکت دانش بنیان، با راه اندازی این صندوق و هم افزایی تمام فعالان اکوسیستم میتوان گام های بلندی در جهت تحقق شعار سال برداشت.1400/03/04
22:07:11
5.0 / 5
1121
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد