نکسترو
در دانشگاه خواجه نصیر

نخستین كارگاه جامع همكاریهای بین المللی

نخستین كارگاه جامع همكاریهای بین المللی

نکسترو: بنا بر اعلام مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، نخستین کارگاه جامع همکاریهای بین المللی با هدف ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه انجام می شود.


دکتر مهدی دلربایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در این یک سال اخیر که مدیریت همکاریهای بین المللی بعنوان زیرمجموعه معاونت بین الملل دانشکده ها ایجاد شده، این فعالیت ها در امتداد ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گسترش یافته است.
وی افزود: کارهای ما در دانشگاه برق از راهنمایی مشترک دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تا پذیرش دانشجویان خارجی و جذب حمایت های مالی و گرنت های بین المللی متنوع بوده است. ولی ما در ضمن این فرایند، این نیاز را در دانشکده برق احساس کردیم که لازم است در مورد همکاریهای بین المللی، انتقال تجربه مستقیم و مستمر از اساتید با سابقه و با تجربه اتفاق افتد.
دلربایی در این رابطه اضافه کرد: به همین جهت تصمیم گرفتیم یک مجموعه کارگاه ویژه اعضای هیات علمی تحت عنوان "کارگاه جامع همکاریهای بین المللی" برگزار نماییم.
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اعلان اینکه برنامه ریزی فعلی ما این است که هر ماه این کارگاه ها برگزار شود، اشاره کرد: نخستین کارگاه ما در تاریخ دوشنبه ۳ خرداد از ساعت ۱۸: ۰۰ الی ۲۰: ۰۰ برگزار می گردد و محوریت آن " همکاریهای علمی با دانشگاه های کانادا" خواهد بود.
دلربایی اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم که کارگاه های ما تقسیم بندی جغرافیایی داشته باشند. بعنوان مثال، کارگاه دوم ویژه همکاریهای علمی با دانشگاهای آلمان خواهد بود که در اواسط تیر ماه برگزار خواد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: ما امیدواریم با ادامه این مسیر، راه برای همکاران علاقمند هموارتر شود و به هدف نهایی که ارتقا کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها است، برسیم.
موضوعات نخستین کارگاه جامع همکاریهای بین المللی که محوریت آن همکاریهای علمی با دانشگاه های کشور کانادا است، شامل موارد ذیل است:
بین المللی شدن عمده ی پژوهش های دانشگاهی در سالهای آتی، تشویق اساتید به برقراری ارتباط بین المللی بصورت گام به گام، انتقال تجربه مستقیم در مورد شروع همکاری و حفظ ارتباطات بین المللی، ساختار پژوهشی دانشگاه های کانادا و نحوه جذب گرنت های بین المللی، اشتباهات رایج در برقراری ارتباط و موانع همکاریهای علمی بین المللی.
منبع:

1400/03/03
20:44:09
5.0 / 5
1206
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد