نکسترو
در چهار سال اخیر

۱۲۸ هزار دلار محصولات شركتهای دانش بنیان بوشهر صادر شد

۱۲۸ هزار دلار محصولات شركتهای دانش بنیان بوشهر صادر شد

به گزارش نکسترو ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: در چهار سال گذشته ۱۲۸ هزار دلار از محصولات شرکتهای دانش بنیان فعال در این استان به خارج از کشور صادر گردیده است در حالیکه این رقم قبل از آن صفر بوده است.


حسن حبیبی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا، اعلام نمود: ۲۶ علامت واحدهای فناور و دانش بنیان استان در چهار سال قبل تجاری سازی شده است.
وی اظهار نمود: ایجاد اشتغال پایدار یکی از نقش های کلیدی است که شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در استان بوشهر در سالهای اخیر ایفا کرده اند و در این راستا با ایجاد ۸۵۰ فرصت شغلی پایدار از سال ۹۶ تابحال شمار اشتغال زایی در این مجموعه به یکهزار و ۳۲۰ نفر افزایش یافت.
حبیبی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۳۱ واحد فناور در پارک علم و فناوری استان بوشهر مستقر است که بیشتر از نیمی از این میزان در چهار سال قبل در این پارک و مراکز رشد این استان مستقر شده اند.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر افزود: ۲۸ شرکت دانش بنیان در مجموعه پارک علم و فناوری بوشهر و ۱۰ شرکت دانش بنیان دانشگاهی در این استان فعال می باشند.
حبیبی اظهار داشت: واحدهای فناور و شرکت دانش بنیان فعال در استان بوشهر در مجموعه پارک علم و فناوری خلیج فارس، مراکز رشد جامع بوشهر، دشتی، دشتستان، کنگان و گناوه استقرار دارند و در زمینه ‎های نفت، گاز، انرژی، زیست فناوری، کشاورزی و صنایع نرم هویت ساز در ارتباط با صنایع دستی، فرهنگی و هنری فعالیت می نمایند.
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: گردش مالی واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان مجموعه پارک علم و فناوری استان بوشهر که تا سال ۹۶ در مجموع ۱۰۸ میلیارد ریال بوده است، در چهار سال قبل ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.
حبیبی اضافه کرد: تابحال ۲ هزار و ۷۵۰ متر مربع فضای آزمایشگاهی و کارگاهی در اختیار واحدهای فناور قرار گرفته است و بیشتر از ۲۴ هکتار از اراضی هم توسط مجموعه پارک علم و فناوری تملک شده است.منبع:

1400/02/24
22:02:00
5.0 / 5
1446
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد