نکسترو

موفقیت شركت دانش بنیان ایرانی در صادرات تجهیزات پزشكی

موفقیت شركت دانش بنیان ایرانی در صادرات تجهیزات پزشكی

یک شرکت دانش بنیان موفق به صادرات محصولات پزشکی و درمانی به برخی کشورها شد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید حسام الدین مدنی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت به صورت تخصصی در حوزه صادرات محصولات، داروها و تجهیزات پزشکی، ایران ساخت فعالیت می کند.
وی اضافه کرد: محصولات فناورانه و دانش بنیان ایران در این عرصه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بازارهای بالقوه بسیار خوبی برای این محصولات وجود دارد.
مدیرعامل این شرکت فناور افزود: این مجموعه با دریافت مجوزهای لازم، همچون مجوز سازمان غذا و دارو توانسته است، در این حوزه به صورت تخصصی عمل کند و با همکاری، نیروهای مجرب و دانش بنیان به مطالعه مقاصد صادراتی عمده بپردازد.
وی با بیان اینکه، هم اکنون این محصولات به برخی کشورهای منطقه صادر می شود، افزود: در صورت رفع برخی موانع، به یقین میتوان این محصولات را به همه کشورها صادر کرد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی، اضافه کرد: شاید بهترین کمکی که دولت و نهادهای دولتی، می توانند به صادرات در این عرصه کنند، عدم دخالت در امور اجرایی و واگذاری کامل این حوزه به بخش خصوصی است.
مدنی ضمن اشاره به فعالیتهای انجام گرفته این مجموعه در جهت رونق صادرات اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در جهت پشتیبانی از شرکتهای صادراتی می تواند با نهادهای مانند بانک مرکزی مذاکره تا مشکلات ما رفع گردد.
وی، افزایش مدت بازگشت ارز حاصل از صادرات از 4 ماه به یک سال و بیشتر از آن و همینطور کاهش بخش نامه های دست و پاگیر را همچون درخواست های این شرکت دانش بنیان عنوان نمود.
این فعال دانش بنیان، اظهار نمود: در صورت برطرف شدن این موانع شرکتهای توانمند دانش بنیان، خلاق و فناور ایرانی از چنان ظرفیتی برخوردار می باشند که به آسانی بازارهای بین المللی را فتح خواهند کرد.منبع:

1400/02/23
10:37:08
5.0 / 5
1097
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد