نکسترو
به همت یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

بومی سازی یك محصول نانویی برای تصفیه آب و هوا

بومی سازی یك محصول نانویی برای تصفیه آب و هوا

یک شرکت دانش بنیان موفق شد محصول اسپری تصفیه آب و هوا را با استفاده از فناوری نانو فرایند تصفیه آب و هوا را یک گام به جلو حرکت دهد.


مازیار مؤمنی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با بیان اینکه، این شرکت در حوزه آب، انرژی و سلامت فعالیت می کند، اضافه کرد: ما تلاش داریم تا تمرکز خویش را بر روی محصولاتی قرار دهیم که علاوه بر برخورداری از فناوری های روز نوآوری هم داشته باشند.
وی افزود: یکی از محصولات ما نانو فتوکاتالیست است که در صنعت تصفیه آب، پساب و تصفیه هوا به کار می آید. این محصول برای تصفیه احتیاج به دستگاه خاصی ندارد و از راه ایجاد یک لایه نازک بر روی اجسام و سطوح در رابطه با هوا یا آب، میتوان آن سطح را به یک سیستم خودکار تصفیه تبدیل کرد.
مومنی اضافه کرد: برای مثال میتوان این ماده را بر روی سطح یک دیوار یا یک میز اسپری کرد و آن سطح هوا را تصفیه می کند. همینطور دیواره استخر آب یا پساب هم از راه چسپاندن این ماده به یک سامانه خودکار تصفیه آب و پساب تبدیل می شود. وی در مورد قیمت این محصول هم اظهارکرد: قیمت این محصول نانویی بسیار کمتر از محصول نمونه مشابه خارجی است، در حالیکه از نظر کیفیت چیزی از آن کم ندارد.
این فعال دانش بنیان، با عرضه توضیح بیشتر در مورد فعالیتهای شرکت، اظهار داشت: این مجموعه با تشکیل واحدهای مختلف تحقیق و توسعه با استفاده از ترکیبات معدنی برای کاهش هزینه های خدمات شهری اقدام نمود.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، این فعال عرصه دانش بنیان اضافه کرد: محصولات این شرکت در زمینه کاهش لغزندگی جاده ها و فضای سبز با قیمت بسیار کمتر و کیفیت بالا سبب شد تا هزینه مدیریت شهری در این حوزه کاهش پیدا کند.
مومنی ضمن اشاره به حوزه های کاری متنوع این شرکت، بیان نمود: یکی دیگر از محصولات این شرکت، جاذب های نفتی است که برای جذب آلودگی های بوجود آمده در اثر نشت نفت عرضه شده است و سبب حفظ و حراست از محیط زیست می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون با توسعه تحقیقات در تلاش هستیم تا محصولات بیشتری را با استفاده از نانو فناوری به سبد محصولات خود اضافه نماییم.منبع:

1400/02/16
17:54:53
5.0 / 5
1091
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد