نکسترو

آغاز ساخت اولین پارك فناوری اطلاعات مازندران

آغاز ساخت اولین پارك فناوری اطلاعات مازندران

به گزارش نکسترو عملیات اجرایی ساخت اولین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مازندران روز چهارشنبه با حضور رئیس پارک فناوری اطلاعات کشور در ساری شروع شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا، پارک فناوری اطلاعات و رتباطات مازندران مقرر است در ۲ فاز اجرایی ساخته شود که برای فاز نخست ۱۰۰ میلیارد ریال و برای فاز دوم هم ۵۰ میلیارد ریال هزینه پیشبینی و مقرر شد تا قبل از آخر سال ۱۴۰۰ ساخته و عملیاتی شود.
رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه اظهار داشت: هدف از ساخت پارک های فناوری، عملیاتی کردن آموخته ­های علمی در محیط کسب­ وکار، فراهم سازی زیرساخت بقاء، رشد و توسعه شرکت ­های نوپا و در نهایت افزایش ثروت جامعه از راه ترویج و گسترش نوآوری مبتنی بر فرهنگ رقابت در بین شرکتهای عضو در هر پارک علمی و فناوری است.
محمد جعفر صدیق کمک به توسعه و بقای کسب و کارهای کوچک را تمرکز و اولویت نخست پارک های فناوری اطلاعات در استان ها برشمرد و اضافه کرد: این پارک ها فضا پایه بوده و کمک های خوبی در بخش افزایش ثروت آفرینی در حوزه های کشاورزی، مقابله با بلایای طبیعی و همینطور تولید و صادرات محتوای فرهنگی و خدمات فناورانه خواهند بود.
وی جانمایی پارک فناوری مازندران را در بهترین نقطه استان توصیف کرد و اظهار داشت: برای ساخت این پارک اعتبار لازم پیشبینی و تأمین شده است و تا آخر دولت به بهره برداری خواهد رسید.
رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور سیاست وزارت ارتباطات را پیشروی با برنامه توصیف کرد و اضافه کرد: تا زمانی که پروژه ای تأمین اعتبار نشود هیچ گاه مبادرت به گلنگ زنی آن نخواهم کرد.
منبع:

1400/01/13
17:46:08
5.0 / 5
1144
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد