نکسترو

ساعت زمین اتحادی بزرگ برای مبارزه با تغییر اقلیم

ساعت زمین اتحادی بزرگ برای مبارزه با تغییر اقلیم

به گزارش نکسترو طبق یک سنت سالانه میلیون ها نفر در سرتاسر جهان ساعت ۲۰ و ۳۰ تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه آخرین شنبه ماه مارس، لامپ ها و چراغ های اضافه را خاموش می کنند. این رویداد که ساعت زمین نام دارد، در سالهای اخیر به یکی از بزرگترین اقدامات مردمی برای حفاظت محیط زیست تبدیل گشته است.ساعت زمین یک سنت سالانه است که در آن افراد در سرتاسر جهان به مدت یک ساعت چراغ ها و تجهیزات الکترونیکی را با هدف آگاهی بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ محیط زیست و انرژی خاموش می کنند. این رویداد آخرین شنبه ماه مارس برگزار می گردد که در سال ۲۰۲۱ میلادی مصادف با بیست و هفتم ماه مارس است.

تاریخچه رویداد ساعت زمین
این رویداد برای نخستین بار توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF) شکل گرفت که در آن ساعت ۲۰: ۳۰ تا ۲۱: ۳۰ آخرین شنبه ماه مارس به مدت یک ساعت تمام چراغ های اضافی و تجهیزات الکترونیکی غیرضروری خاموش می شوند.
صندوق جهانی طبیعت بزرگترین اتحادیه بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است که در سال ۱۹۶۱ میلادی در سوئیس تاسیس شد.
این رویداد نمادین برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی از استرالیا شروع شد و در آن بنیاد جهانی طبیعت ۲.۲ میلیون نفر را برای پشتیبانی از اقدامات در ارتباط با تغییرات آب و هوا تشویق کرد که چراغ های غیرضروری را به مدت یک ساعت خاموش کنند.
بعد از آن در سرتاسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در این جهت چراغ های برج ایفل در پاریس، برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، کاخ باکینگهام در لندن، تماشاخانه کولوسئوم در رم و کاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یک ساعت خاموش می شوند.
تمام افرادی که در این رویداد شرکت می کنند یک هدف مشترک دارند و آن آینده ای سازگار با محیط زیست است. تغییرات اقلیمی و از دست دادن طبیعت دو تهدید بزرگ محیط زیست است که برای حل آن کمک تمام ساکنین زمین مورد نیاز است. هر فردی که در رویداد ساعت زمین یا جنبش هایی به این شکل شرکت می کند، آمادگی خویش را برای کمک به محیط زیست اعلام نموده است.
سال جاری هم مقرر است ساکنین سراسر زمین با خاموش کردن لامپ های اضافی و روشن کردن شمع، این اتحاد را جشن بگیرند.
مهم ترین هدف این رویداد پشتیبانی از اقدامات ضد تغییر اقلیم است. در سالهای اخیر رویداد ساعت زمین، به یکی از بزرگترین اقدامات مردمی برای حفظ محیط زیست تبدیل گشته است.


1400/01/11
11:51:57
5.0 / 5
1290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد