نکسترو

حضور دانشگاه سیستان و بلوچستان در بین دانشگاه های برتر دنیا

حضور دانشگاه سیستان و بلوچستان در بین دانشگاه های برتر دنیا

سیستان و بلوچستان دانشگاه سیستان و بلوچستان برمبنای رتبه بندی تایمز در جمع 47 دانشگاه ایرانی حاضر در بین دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت.


به گزارش نکسترو به نقل از روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان، در سال ۲۰۲۰ میلادی و ۱۳۹۹ شمسی دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی های معتبر جهانی رشد قابل توجهی داشته اند و تعدادی از دانشگاه ها نیز در این سال به جمع بالاترین ها پیوستند.
در رتبه بندی تایمز، در سالهای ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه حضور داشت و در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب به ۲۹ و ۴۰ دانشگاه افزایش پیدا کرد. در سال ۲۰۲۱ با ورود ۷ دانشگاه جدید شاهد حضور ۴۷ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۵۲۷ دانشگاه برتر جهان از ۹۳ کشور هستیم.
در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱، دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دانشگاه های سیستان و بلوچستان، محقق اردبیلی، علوم پزشکی کرمان، اراک، حکیم سبزواری، لرستان، رازی کرمانشاه و تربیت معلم شهید رجایی به جمع بالاترین ها اضافه شدند.
گفتنی است رتبه بندی تایمز یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها است. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.1400/01/08
12:13:07
5.0 / 5
1277
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد