نکسترو

فناوران برای ارائه طرح در حوزه تغذیه و مدیریت مرغ آرین دعوت شدند

فناوران برای ارائه طرح در حوزه تغذیه و مدیریت مرغ آرین دعوت شدند

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از شرکت ها، پژوهشگران و متخصصان فعال در حوزه های مختلف برای ارائه طرح های خود بمنظور رفع نیازهای فناورانه صنعت مرغ آرین دعوت کرد.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مرغ آرین بعنوان یکی از سرمایه های ملی نیازمند ورود ایده های خلاق و نوآورانه است تا این صنعت در کشور توسعه یابد.
به همین منظور ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا ایده های نو و خلاق فناوران را به این صنعت تزریق کند؛ صنعتی که به سبب برخی بی توجهی ها بازار آن از رونق افتاده است. آمارها می گوید تا سال ۱۳۸۵، حدود ۸۵ درصد بازار ایران در اختیار مرغ لاین آرین بود. اما امروز بازار ۸۵ درصدی مرغ لاین آرین به زیر یک درصد رسیده و سر زنجیره صنعت مرغ کشور در اختیار شرکت های اروپایی است.
این اتفاق ستاد توسعه زیست فناوری را بر آن داشت تا در یک همکاری مشترک با وزارت جهاد کشاورزی مبادرت به انتشار فراخوانی برای جذب ایده های نوآورانه و خلاق کنند. محورهای این فراخوان شامل «بهینه سازی دوره های تغذیه ای»، «تعیین نیازهای تغذیه ای آرین»، «پاسخ جوجه های گوشتی سویه آرین به سطوح مختلف کلسیم و فسفر جیره»، «تیمارهای غذایی خاص روی صفات مختلف عملکردی و عارضه هایی نظیر آسیت و مرگ ناگهانی» و «مقایسه عملکردی، توان سیستم ایمنی، کیفیت گوشت، فلور میکروبی و مورفولوژی روده جوجه های گوشتی سویه آرین در وضعیت مختلف پرورشی و تغذیه ای» است.
حیوانات لاین به یک جمعیت خالص از حیوانات خاص (اعم از دام و طیور) اطلاق می شود که متعلق به یک نژاد مشخص با خاصیت های ژنتیکی کاملا مشخص است و فقط با حیوانات خالص و هم نژاد خود آمیزش می کنند و قادر به تولید حیواناتی مشابه خود هستند.
در این فراخوان از همه شرکت ها، تیم های فناور، پژوهشگران و متخصصان فعال در حوزه های در رابطه با این صنعت دعوت شده تا ایده ها و طرح های نوآورانه خودرا تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ارسال نمایند.


1399/12/26
13:31:32
0.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد