نکسترو
سرپرست وزارت صمت:

پایان نامه های دانشجویی به سمت ساخت قطعات خودرو برود

پایان نامه های دانشجویی به سمت ساخت قطعات خودرو برود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نیاز است رئیس دانشگاه علم و صنعت این طرح را در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح كند كه بیشتر پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تكمیلی درباب تولیدات داخلی و ساخت قطعات خودرو باشد.


حسین مدرس خیابانی پس از ظهر دوشنبه در «نشست راهبردی جهش تولید علم و صنعت در گام دوم انقلاب» در دانشگاه علم و صنعت گفت: نجات اقتصاد کشور تولید است و نجات تولید بر بومی کردن، همین طور بومی کردن بر پایه اتکا به دانشگاه ها است.
وی با اعلان اینکه در چند سال قبل از اقتصاد نفتی فاصله بسیاری گرفته ایم، اشاره کرد: باید به دو نکته تولید و تولید بومی توجه کنیم؛ برای اینکه ایران امروز ثابت کرده است که می تواند و تولید داخلی هم در جریان است.
سرپرست وزارت صمت گفت: پتانسیل جوان کشور باید به سمت تولید محصول و حل مسائل کشور باشد.
مدرس خیابانی گفت: نیاز است رئیس دانشگاه علم و صنعت این طرح را در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کند که بیشتر پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی درباب تولیدات داخلی و ساخت قطعات خودرو باشد و مهندسین ما در دانشگاه ها موظف شوند که قطعه و ماشین بسازند.
وی اشاره کرد: مقرر شده ۶۰ میلیون دلار از تولیدات داخلی خودرو بومی سازی می شود؛ البته این میزان کم است. همین طور نیاز است تقسیم کار به وجود آید؛ بطوریکه حالا دانشگاه علم صنعت به حوزه خودرو وارد و متمرکز شده است، سایر دانشگاه ها دراین زمینه وارد نشوند و هر دانشگاه در یک زمینه کار کند.
مدرس خیابانی گفت: نکته مهم درباب ارتباط صنعت و دانشگاه این است که از فاصله های فیزیکی ضرر زیادی کرده ایم و باید مکان های فیزیکی مشترک را در کنار یکدیگر قرار دهیم؛ بعنوان مثال پارک علم وفناوری در داخل شهرک صنعتی قرار گیرد.
وی عنوان کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزشی نمی توانند همه چیز را بسازند؛ برای اینکه جنس فعالیت دانشگاه ها علم و تولید دانش است. برای موفق شدن باید سه ضلع کارخانه، مراکز علمی و کارگاه ها به هم متصل شوند و مراکز علمی به کارگاه ها متصل شوند تا ایده ها به محصول تبدیل گردد.


1399/04/10
13:25:03
5.0 / 5
2490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد