نکسترو
ستاری مطرح كرد:

فروش ۸ هزار میلیارد تومانی شركتهای نانو در سال ۹۹

فروش ۸ هزار میلیارد تومانی شركتهای نانو در سال ۹۹

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان رشد ۱۰۰ درصدی فروش سالانه شرکت های نانویی اظهار داشت: پیش بینی می شود درآمد امسال این شرکتها ۸ هزار میلیارد تومان خواهد بود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز شنبه در مراسم رونمایی از ۵۷ پروژه و طرح جدید حوزه فناوری نانو در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی اضافه کرد: این سازمان با عنایت به فعالیتهایی که در آن صورت می گیرد خود یک پارک فناوری است. هم اکنون ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی فعال هستند
وی بیان نمود: شرکتهای مستقر در این سازمان در حوزه های پیشرفته روی هوا و فضا تمرکز دارند و هم اکنون اتفاقات جدی در حال رخ دادن است.
ستاری خاطرنشان کرد: در حوزه نانو تکنولوژی در کشور با فعالیتهایی که ستاد توسعه فناوری نانو انجام داده اتفاقات بزرگی افتاده است. ایران هم اکنون از لحاظ تعداد مقالات نانو چاپ شده، رتبه چهارم دنیا را دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اتفاق بزرگ در این عرصه توسعه بازار نانو است، اضافه کرد: ۲۷۰ شرکت در حوزه نانو فعال می باشند و پیشبینی می شود درآمد سال جاری آنها ۸ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
وی افزود: این اتفاقات با این سرعت نشان داده است این شرکت ها نزدیک به ۱۰۰ درصد رشد داشته اند و رشد فروش محصولات نانو را در کشور داریم.
ستاری بیان نمود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این تحرکات استقبال می کند. امروز هم بازدید هایی که داشتیم برای این سازمان و در حوزه نانو تکنولوژی هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
۴۰ طرح فناورانه صنعتی و ۱۷ طرح توسعه ای در حوزه نانو امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی گردید.
همچنین چهار قرارداد فروش محصولات مبتنی بر نانو و تفاهمنامه میان شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای متقاضی از صنایع بزرگ کشور با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو منعقد شد.


1399/12/09
23:01:17
0.0 / 5
1106
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد