نکسترو

گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو نیروگاهی به خارج از كشور

گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو نیروگاهی به خارج از كشور

به گزارش نکسترو یک شرکت دانش بنیان علاوه بر گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی کشور، موفق شد این محصول ایران ساخت را جهت استفاده در کشور عراق آماده کند.


به گزارش روز سه شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، میلاد سیف بوشهری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد محصول نانویی خود اظهار داشت: از آغاز سال تا کنون ۳۰ هزار نانوفیلتر به مشتریان تحویل داده ایم که بیشتر این فیلترها در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی استفاده شده اند. گروه مپنا که شرکتهای گوناگونی را در زیرمجموعه خود دارد، بزرگترین خریدار فیلترهای نانو از شرکت است و در کنار آن هم بزرگترین پالایشگاه پارس جنوبی هم از فیلترهای نانو استفاده می نماید.
وی بیان نمود: برپایه توافق های به عمل آمده مقرر است این فیلترهای نانو در پالایشگاه ها و نیروگاه های عراق هم استفاده گردد. شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) پروژه های مختلفی را در این کشور اجرا کرده است که در حال رایزنی جهت استفاده از فیلترهای نانو در این پروژه ها هستیم و امید است بزودی این کار صورت گیرد.
بوشهری از تمرکز بخش تحقیق و توسعه این شرکت روی نانوفیلترهای غیرهوایی اطلاع داد و اظهار داشت: در کنار فیلترهای هوا، مقرر است در بخش تولید فیلترهای نانویی روغن و سوخت هم فعالیت نماییم که بخش تحقیق و توسعه شرکت در حال توسعه فناوری در ارتباط با آن است.
وی افزود: این نانوفیلترها در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی استفاده شده و معمولا فیلترها برای توربین ها به کار گرفته می شود. فیلترهای مبتنی بر فناوری نانو برای محافظت از صدمه به قطعات تجهیزات نیروگاهی توسط ذرات گردوغبار و آلودگی و دیگر ذرات مضر در هوا و با هدف جذب حداکثری ذرات گردوغبار به کار می رود. به علت استفاده از نانوالیاف با ضخامت کمتر و سطح ویژه بیشتر از الیاف معمولی، این فیلترها دارای عملکرد بهتری در فیلتراسیون هستند.
وجود نانوالیاف سبب افزایش راندمان جذب گردوغبار می شود و در عین حال افت فشار زیادی ایجاد نمی نماید. الیاف الکتروریسی شده دارای قطر کمتر از ۱۰۰ نانومتر بوده و سطح کاغذ فیلتر را به صورت یکنواخت پوشش می دهد. جنس این نانوالیاف به صورت معمول از پلی آمید است.


1399/12/06
14:05:46
0.0 / 5
1221
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد