نکسترو

نوزدهمین گروه از ماهواره های استارلینك به فضا ارسال شد

نوزدهمین گروه از ماهواره های استارلینك به فضا ارسال شد

شرکت فضایی «اسپیس ایکس» نوزدهمین گروه از ماهواره های استارلینک را بعد از تاخیر حدود ۲۴ ساعته، با کمک موشک «فالکون ۹» به فضا ارسال کرد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، راکت «فالکون ۹»، ساعت ۲۲: ۵۹ دقیقه شب دوشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی از مجموعه پرتاب ۴۰ در پایگاه فضایی «کیپ کاناورال» در فلوریدا به فضا پرتاب شد. این راکت حامل ۶۰ ماهواره استارلینک به مدار زمین بود.
با این حال بوستر (تقویت کننده) طبقه اول راکت فالکون ۹ در راه بازگشت به زمین نتوانست بر روی کشتی بدون سرنشینی که برای فرود این راکت در اقیانوس اطلس قرار گرفته بود، فرود آید و ظاهرا در اقیانوس سقوط کرد.
«جسیکا اندرسون»، مهندس اصلی تولید در شرکت فضایی اسپیس ایکس، هنگام پخش مستقیم این پرتاب اظهار داشت: جای تأسف است که نتوانستیم این تقویت کننده را بازیابی کنیم؛ اگر موفق می شدیم، این ششمین بازیابی موفق این تقویت کننده خاص محسوب می شد.
ابتدا قرار بود پرتاب این ۶۰ ماهواره استارلینک ساعت ۱۱: ۲۱ بعدازظهر یکشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی انجام شودT اما به علت نامساعد بودن هوا، این پرتاب تا دوشنبه شب به تأخیر افتاد.
شرکت فضایی اسپیس ایکس دقایقی پیش از پرتاب روز دوشنبه اعلام نمود که وضعیت موشک و هوا، هر دو قبل از پرتاب «به نظر خوب» می رسند. این نوزدهمین مأموریت استارلینک برای ارسال ماهواره ها به مدار زمین بود. هدف از مأموریت استارلینک عرضه اینترنت باند پهن در سرتاسر جهان است.
تا کنون بیشتر از هزار ماهواره فعال استارلینک به مدار پایین زمین پرتاب شده اند و اسپیس ایکس عرضه خدمات اولیه اینترنت بتا را با برنامه ریزی برای پوشش دهی تقریباً جهانی امسال شروع کرده است.
اسپیس ایکس اندکی قبل از پرتاب در روز دوشنبه اعلام نمود: استارلینک بدون محدودیت زیرساخت های سنتی زمینی، می تواند اینترنت پرسرعت باند پهن را به مکان هایی عرضه نماید که دسترسی غیرقابل اعتمادی دارند و یا کاملاً غیرقابل دسترسی است.منبع:

1399/12/01
23:36:23
0.0 / 5
1117
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد