نکسترو

انگشتر هوشمندی كه بدن انسان را به باتری بیولوژیكی تبدیل می كند

انگشتر هوشمندی كه بدن انسان را به باتری بیولوژیكی تبدیل می كند

به گزارش نکسترو محققان آمریکایی انگشتر هوشمندی ابداع کردند که می تواند گرمای بدن انسان را به برق تبدیل کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این ابزار پوشیدنی که توسط محققان دانشگاه «کلورادو» در آمریکا ابداع شده انعطاف پذیر است و مانند حلقه به پوست انگشت می چسبد و گرمای طبیعی بدن کاربر را به الکتریسیته تبدیل می کند.
این محققان با استفاده از انگشتر موفق شدند که از هر سانتی متر مربع فضای پوست تقریباً یک ولت انرژی تولید کنند. آنها تصمیم دارند در آینده این فناوری را به شکل یک دستبند ورزشی توسعه دهند که می تواند حدود پنج ولت انرژی تولید نماید و به کاربر اجازه می دهد انرژی دیگر ابزارهای الکترونیکی خویش را در هنگام حرکت تأمین کند.
جیان لیانگ شیائو محقق ارشد این پژوهش و استادیار دانشگاه کلورادو درمورد این ابداع اظهار داشت: هنگامی که فردی از باتری استفاده می نماید، انرژی آن تخلیه می شود و در نهایت باید آنرا تجدید کند اما نکته جالب درباره این دستگاه ترموالکتریک آن است که می توان آنرا پوشید و مدام شارژ می شود.
وی اضافه کرد: این تحقیق در حقیقت مبتنی بر فعالیتهای قبلی درباره طراحی پوست الکترونیکی است که مانند پوست انسان عمل می کند. این ابزار پوشیدنی از یک ماده انعطاف پذیر بر پایه پلی آمین ساخته شده است که مجهز به یک عدد ترموالکتریک نازک است که به سیم های فلزی مایع متصل می شود.
این محقق خاطرنشان کرد: محصول نهایی، دستگاهی شبیه یک دستبند پلاستیکی و یک مادربرد کامپیوتر کوچک یا حتی یک حلقه فناورانه خواهد بود.


1399/11/26
15:53:07
0.0 / 5
1395
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد