نکسترو
رییس دانشگاه امیركبیر:

برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه بیشتر از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند، اظهار داشت: برج شماره ۲ فناوری امیرکبیر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح می شود.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، احمد معتمدی روز سه شنبه در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: درحال حاضر بیشتر از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیتهای فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی نماییم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در برنامه راهبردی این دانشگاه دو مبحث ارتقای سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم در دستور کار است.
معتمدی تصریح کرد: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری، افزایش قراردادهای صنعتی و مهارت افزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: در حوزه قرارداد صنعتی سال جاری نسبت به سال قبل چهار برابر جذب بیشتر داشته ایم و درحال حاضر رتبه نخست را در انعقاد قراردادهای صنعتی در بین دانشگاه های صنعتی کشور داریم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: توجه به مهارت افزایی در صدر فعالیتهای این دانشگاه قرار دارد؛ به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.
معتمدی اظهار داشت: به جهت اینکه فعالیتهای نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد، مراکز نوآوری در دانشکده ها افتتاح شد. برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود.
وی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.


1399/11/23
13:00:59
0.0 / 5
1025
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد