نکسترو

احتمال انتقال كرونا بوسیله مو و ریش چقدر است؟

احتمال انتقال كرونا بوسیله مو و ریش چقدر است؟

به گزارش نکسترو پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: برمبنای شواهد موجود، احتمال انتقال تعداد کافی ویروس برای ایجاد بیماری بوسیله مو و ریش، بسیار ناچیز بوده و جای نگرانی در این مورد وجود ندارد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، برمبنای آن چه پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام نموده اند درباب انتقال ویروس بوسیله مو یا ریش صورت، گزارشی وجود ندارد و شاید وجود روسری و شال در جلوگیری از آلوده شدن موها تاثیر داشته باشد و بعنوان یک محافظت کننده از آلودگی عمل کند.
آنها می گویند: در صورت شستن مرتب دست ها، شستن موها و ریش هر بار بعد از بیرون رفتن الزامی نیست. ممکنست ویروس بتواند به مو بچسبد اما قرار داشتن روی موها به مفهوم بیماری زایی آن نیست و احتمال چنین رویدادی خیلی کم است اما در صورت نگرانی زیاد نسبت به این مسئله، می توان بیشتر از قبل دوش گرفت. طبق نظر پژوهشگران، اگر فاصله اجتماعی را رعایت می کنید، نباید نگران آلودگی ویروسی مو یا ریش خود باشید.
به قول این پژوهشگران، بطور کلی خطر این مساله بسیار پایین بوده و می توان گفت جای نگرانی وجود ندارد. تنها نکته مهم، نحوه قرارگیری ماسک بر صورت آقایان به سبب داشتن ریش است. در این شرایط، ریش موجب عدم قرارگیری مناسب ماسک بر صورت خصوصاً در ماسکهای N95 شده و کارآیی آنها را می کاهد و ماسک به خوبی روی صورت فرد ثابت نمی گردد.
منبع:

1399/11/19
22:02:55
0.0 / 5
1100
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد