نکسترو
ستاری:

درآمد سال قبل شركت های دانش بنیان ۱۲۰هزار میلیارد تومان بود

درآمد سال قبل شركت های دانش بنیان ۱۲۰هزار میلیارد تومان بود

به گزارش نکسترو معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه الان تعداد شرکت های دانش بنیان کشور به 5 هزار و 684 فقره افزایش یافته است، اظهار داشت: درآمد این شرکتها در سال قبل به بیش از 120 هزار میلیارد تومان رسید.


«سورنا ستاری» دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، اضافه کرد: از ۵ هزار و ۶۸۴ شرکت دانش بنیان در کشور ۱۴۰۰ شرکت به شرکت های خلاق تعلق دارند که نوآوری های ارزشمندی را در کشور ارائه می دهند.
معاون رئیس جمهور اشاره کرد: الان شرکت های استارتاپی به بیش از ۶ هزار شرکت افزایش یافته، تعداد شرکت های شتاب دهنده به ۱۴۴ شرکت رسیده و تعداد مراکز نوآوری ما برای تولید ثروت و ارزش افزوده بیشتر به ۲۴۷ مرکز افزایش یافته است.
ستاری با اعلان اینکه آمارها نشان می دهند که الان ۴۰ شرکت دانش بنیان در بورس پذیرفته شده اند و مجموع سرمایه این شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه کشور به بیش از ۲۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: در ۳ سال اخیر برای ایجاد ظرفیت در امر سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و نظام بانکی کشور از سال ۹۷ تا حالا بیش از ۳۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پرداخت کرده است.
به گفته معاون رئیس جمهور، ما بیش از یک میلیون متر مربع فضای نوآوری در کشور داریم و الان ۹ کارخانه نوآوری در تهران و شهرهای بزرگ کشور داریم و میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مراکز نوآوری ۲۰ برابر بخش دولتی است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه در سه سال اخیر بیش از ۲ هزار نفر از جوانان کشور که در ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تحصیل می کردند به کشور بازگشتند، اظهار داشت: در مجموع بطور متوسط بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از این جوانان تحصیل کرده هر سال به کشور بازگشتند، برای اینکه فردی که در ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تحصیل کرده است در حقیقت آدم خاصی است.
ستاری گفت: ما الان شرکت های استارتاپ بزرگی در ایران داریم، مثلا شرکت های تاکسیرانی اینترنتی فقط در تهران یک میلیون تاکسی آنلاین دارد در صورتیکه این تعداد تاکسی در شهر نیویورک بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تاکسی است.
وی با اعلان اینکه انجام میلیون ها تراکنش بانکی بدون خطا در کشور نشان از فرهنگ سازی مناسب استفاده از تکنولوژی و فناوریهای جدید است اظهار داشت: بدون تردد اقتصادی سنتی در مقابل اقتصادی دانش بنیان بازنده واقعی است، برای اینکه سیستم های سنتی در اقتصاد کشورها دیگر نمی توانند در مقابل شرکت های دانش بنیان خودی نشان دهند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری بیش از ۱۴۰ خدمت به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند که دسترسی به منابع مالی مورد نیاز و پشتیبانی از صادرات محصولات ایرانی به بازارهای هدف مهم ترین آنست و این معاونت از تمام شرکت های دانش بنیان تازه تاسیس حمایت خواهدنمود و از ۱۸ ماه پیش هرگونه سرمایه گذاری در زنجیره تامین امنیت غذایی کشور مورد حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته است.
ستاری اشاره کرد: الان ۱۰ هزار نوع تجهیزات آزمایشگاهی در شرکت های دانش بنیان کشور تولید می شود که خیلی از این تجهیزات به کشور های خارجی صادر می شود و الان ایران به یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی تبدیل گشته است.
معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری اظهارداشت: در بحث نیروی انسانی تحصیل کرده کشورمان شرایط فوق العاده ای دارد، برای اینکه وجود ۴ میلیون دانشجو در کشور در کمتر کشوری وجود دارد و بین ۱۳ تا ۱۴ میلیون نفر تحصیلکرده در کشور داریم و وقتی می گویم که ۶ هزار استارتاپ در کشور داریم، یعنی اینکه این شرایط در کمتر کشوری وجود دارد.
ستاری اشاره کرد: هرچه علم و فناوری محور توسعه کشور شوند، نقش دانشگاه ها در افزایش ارزش افزوده بیشتر خواهد شد و شرکت های دانش بنیان و مراکز نوآوری و استارتاپ ها جایگاه مهم خودرا در میان مردم پیدا خواهند کرد.منبع:

1399/11/16
18:12:22
0.0 / 5
1250
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد