نکسترو

حمایت مالی ۸۰درصدی از دانش بنیان ها برای دریافت نشان نانو

حمایت مالی ۸۰درصدی از دانش بنیان ها برای دریافت نشان نانو

به گزارش نکسترو دبیر گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: در سال اول اجرای نشان نانو، ستاد توسعه فناوری نانو از واحدهای تولیدی و شرکت هایی که موفق به دریافت این مجوز شوند، به میزان 80 درصد هزینه های ارزیابی محصول حمایت مالی خواهدنمود.


به گزارش روز چهارشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، حسن پوی پوی در دومین جلسه معرفی نشان نانو و آشنایی شرکت های دانش بنیان با این نشان، تاریخچه، مشخصات و ارکان اجرائی نشان نانو، مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست و تشکیل پرونده برای واحدهای تولیدی متقاضی را بیان کرد و اضافه کرد: دارا بودن پروانه استاندارد برای محصول فناوری نانو بعنوان الزام اصلی دریافت مجوز استفاده از نشان نانو در نظر گرفته شده است.
پوی پوی اشاره کرد: نشان نانو یک نشان ملی ویژه محصولات فناوری نانو است که مجوز استفاده از آن توسط سازمان ملی استاندارد و با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو صادر می شود. این نشان در شورای عالی استاندارد به تصویب رسیده است و دستورالعمل های اجرائی آن نیز توسط ستاد توسعه فناوری نانو و سازمان ملی استاندارد مدون و مصوب شده اند.
وی افزود: ایجاد اطمینان در مصرف کننده، کاهش محصولات تقلبی در بازار، کمک به صادرات محصولات به بازار سایر کشورها و بهره مندی از برخی حمایت های ستاد نانو از مزایای دریافت نشان نانو برای شرکت های تولیدکننده محصولات فناوری نانو است.
پویپوی اظهار داشت: میزان هزینه دریافت مجوز استفاده از نشان نانو به نوع محصول شرکت متقاضی و ادعای آن شرکت درباب محصول فناوری نانوی خود وابسته است. در سال اول اجرای نشان نانو، ستاد توسعه فناوری نانو از واحدهای تولیدی و شرکت هایی که موفق به دریافت این مجوز شوند، به میزان ۸۰ درصد هزینه های ارزیابی محصول حمایت مالی خواهدنمود.
بر اساس اعلام ستاد نانو، یکی از الزامات مهم دریافت مجوز استفاده از نشان نانو توسط شرکت های تولیدکننده، داشتن پروانه استاندارد معتبر برای محصول فناوری نانو است. این مجوز بعد از طی فرآیندی شامل بررسی و تایید مدارک اولیه، انجام بازرسی و نمونه برداری و آزمون توسط شرکت بازرسی و تایید آنها توسط کمیته تخصصی مستقر در ستاد نانو و سپس کمیته علایم استانها، برای یک دوره سه ساله به واحد تولیدی محصول فناوری نانو اعطا می شود.منبع:

1399/11/10
15:01:53
0.0 / 5
1141
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد