نکسترو
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

زیست فناوری دهه آینده نقش مهمی در امنیت ملی دارد

زیست فناوری دهه آینده نقش مهمی در امنیت ملی دارد

به گزارش نکسترو دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت:  زیست فناوری علاوه بر حوزه سلامت و اقتصاد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش بسیار مهمی دارد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محسن رضایی روز سه شنبه در اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی محصولات بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته، اضافه کرد: در جلسات اخیر مجمع برنامه ریزی شده تا احکامی را در ارتباط با زیست فناوری قرار دهیم.
وی افزود: زیست فناوری اگر در حوزه سلامت و اقتصاد نقش داشته باشد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش مهمی دارد. بعد از کرونا این تفکر به وجود آمد که ممکنست در آینده حملات ویروسی و میکروبی صورت گیرد و این حوزه در آینده نقش برجسته ای خواهد داشت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: باید توجه گردد برای آنکه ملت آینده سالمی داشته باشد، باید بیش از این تلاش نماییم و سرمایه گذاری کلانی در حوزه صنایع نوظهور انجام دهیم.
رضایی اشاره کرد: نیاز است شناخت و تشخیص درست از نظام اولویت ها داشته باشیم و بیوتکنولوژی در اولویت کشور باشد، اما در ابتدا باید روابط بین بانک مرکزی و وزارت بهداشت اصلاح گردد. نظام اداره کشور باید با کمک نخبگان اصلاح گردد تا سردرگمی ایجاد نشود. جلوگیری از واردات و ارائه مجوز برای تولید دارو مسئله پیچیده ای نیست.
نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی محصولات بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته توسط انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران و با هدف معرفی توانمندی و ظرفیت های فعالان صنعت بیوتکنولوژی کشور و ارائه آخرین دستاوردهای نوین در عرصه های مختلف بیوتکنولوژی افتتاح شد.منبع:

1399/11/08
14:50:43
0.0 / 5
1235
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد