نکسترو
اختصاصی نكسترو؛

بنیاد بركت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

بنیاد بركت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

به گزارش نکسترو ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی اظهار داشت: این نهاد چهار میلیارد ریال تسهیلات به 10 طرح تحقیقاتی و کارآفرین استان در 9 ماه سال جاری اعطا کرد.


جواد عبدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح های پژوهشی و کارآفرین بیشتر در حوزه خدماتی و فنی بوده است که از این تعداد ۶ طرح پژوهشی مربوط به مرکز رشد شهرستان بجنورد و چهار طرح دیگر نیز در اسفراین بوده است.
وی اضافه کرد: از شاخص ترین این طرح ها که تسهیلات دریافت نمودند، طرح مربوط به تولید آهن اسفنجی در اسفراین است که در صنایع مختلف کاربرد دارد.
عبدی هوشمندی سازی ادوات الکترونیکی راهنمایی و رانندگی را از دیگر از طرحهای پژوهشی دانست و اشاره کرد: این تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به هر یک از طرحهای پژوهشی و کارآفرین متقاضی تسهیلات با همکاری پارک علم و فناوری استان با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود.
وی با اعلان اینکه تعدادی از طرح های پژوهشی برای دریافت تسهیلات در مرحله معرفی به بانک هستند، اشاره کرد: این نهاد برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه ها و واحدهای کسب وکار مستعد فعالیت، در امتداد تحقق اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام بر می دارد.
بنیاد برکت بر طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.
شمار شرکت های فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

منبع:

1399/11/06
14:28:50
0.0 / 5
1181
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد