نکسترو
در افتتاحیه ۸ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی مطرح شد

به اندازه كافی مقاله نویسی داریم

به اندازه كافی مقاله نویسی داریم

رئیس دانشگاه شهید بهشتی به اندازه کافی مقاله نویسی داریم، تصریح کرد: در این دانشگاه از تحقیقات کاربری که بتوانند معضلات جامعه را در حوزه های صنعتی و کشاورزی مرتفع کنند، حمایت می شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا دکتر سعداله نصیری قیداری در حاشیه افتتاح ۸ مرکز نوآوری در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اقدامات معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در زمینه پشتیبانی از توسعه فناوری، اظهار نمود: تفکری در دانشگاه ها حاکم بود که بر مبنای آن دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مدرک دریافت می کنند و ما در تلاش هستیم که این تفکر را تغییر دهیم.
وی ضمن اشاره به ایجاد ادبیات نوین در توسعه فناوری در حوزه های دانشی و مهندسی، خاطرنشان کرد: امروز همینطور مرکز نوآوری علوم انسانی افتتاح می شود که حرکت بسیار ارزشمندی است؛ چون که زمینه اشتغال دانشگاهیان را فراهم خواهد نمود.
نصیری با تکیه بر اینکه بیکار بودن ۴۰ درصد دانشگاهیان زیبنده نیست، خاطرنشان کرد: باید اکوسیستم دانشگاه ها عوض شود تا بتواند فعالیتهای دانش بنیان توسعه یابد و از این طریق معضلات کشور مرتفع شود.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با طرح این سوال که تا چه زمانی باید دستمان را به سمت کشورهای پیشرفته دراز و فناوری خریداری نماییم، افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه و دانشجویان تحقیقات ارزشمندی انجام می دهند، ولی اعضای هیات علمی به اندازه کافی مقاله نویسی دارند، بنابراین ما از تحقیقات کاربردی که معضلات کشور را مرتفع کند، حمایت خواهیم کرد.1399/10/10
15:43:02
5.0 / 5
1289
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد