نکسترو

پودر سرامیكی آلومینا ایرانی به تركیه صادر شد

پودر سرامیكی آلومینا ایرانی به تركیه صادر شد

نكسترو: یك شركت دانش بنیان ایرانی موفق به بومی سازی پودر سرامیكی آلومینا مورد استفاده در صنایع كاتالیست سازی، نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع الكترونیك شده است و این محصول دانش بنیان را به كشور تركیه صادر كرد.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، این پودر ماده ای است که به خاطر خاصیت های قابل توجه آن در صنایع گسترده ای کاربرد دارد، این ماده به سبب ترکیبات شیمیایی می تواند استواری فشار بالا را تحمل کند و همین طور به نسبت از سختی قابل توجهی برخوردارست.
سید احمد شریف نیا مدیرعامل شرکت دانش بنیان رایکا صنعت افرند دراین خصوص اظهار داشت: پودر سرامیکی آلومینا نسبت به سایش بالا مقاوم است و در مقابل تغییرات شیمیایی حتی در دماهای بالا نیز مقاوم است.
وی، این ماده همین طور از قابلیت رسانایی گرمایی بالا برخوردارست و در مقابل فرکانس های اشعه مایکروویو شفافیت دارد، در ایران نیز برای ساخت این محصول، مواد اولیه و معدنی مورد نیاز به سهولت دردسترس است و قیمت جهانی آن نیز نوسان زیای ندارد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: این ماده در تولید محصولات مختلفی از جمله، تولید سرامیک های صنعتی (کاشی سرامیک و چینی آلات)، پولیش، تولید سرامیک های مهندسی، نسوزها، لعاب، کاتالیست، نفت، گاز و پتروشیمی، الکتریکی و اکترونیکی و ساینده کاربرد دارد، صنایع مختلفی مانند، صنایع کاشی سرامیک، صنایع پولیشینگ، صنایع نفت گاز پتروشیمی، صنایع نسوز و صنایع فعال در حوزه الکترونیک همچون خریداران این محصول هستند.
شریف نیا درمورد مزیت های این محصول دانش بنیان اظهار داشت: نمونه ساخته شده در داخل کشور با وجود کیفیت خوب، از قیمت بمراتب کمتری نسبت به نمونه آلمانی برخوردار است، هر چند این تفاوت قیمت باتوجه به نوسان نرخ ارز و مسائل دیگر متغیر است.
وی اشاره کرد: علاوه بر تامین نیاز داخل به سبب کیفیت خوب محصول دانش بنیان «ایران ساخت» توانسته ایم به بازار کشوری مانند ترکیه نیز صادرات داشته باشیم، هم اکنون نیز مشغول مذاکره با یک شرکت ایتالیایی هستیم، همین طور افزایش تنوع محصولات، افزایش ظرفیت تولید، تدوین استاندارد مخصوص مواد پیشرفته، انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی همچون اهدافی است که در این مجموعه دانش بنیان برای آینده در نظر گرفته شده اند.
منبع:

1399/03/30
12:10:03
5.0 / 5
2535
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد