نکسترو

رد پای رژیم صهیونیستی در جاسوسی از كاربران فیسبوك

رد پای رژیم صهیونیستی در جاسوسی از كاربران فیسبوك

نکسترو: شرکت های فناوری رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی با همکاری شرکت های بین المللی مختلف در رأس آنها شرکت ˮفیس بوکˮ، از کاربران در شبکه اینترنت جاسوسی می کنند.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا از پایگاه خبری "عرب۲۴"، این شرکتها از افرادی استفاده می نمایند که عمده آنان از یگان ۸۲۰۰ شاخه اطلاعات نظامی اسرائیل هستند که در زمینه حملات سایبری آموزش دیده اند.
از جمله این شرکت ها، Onavo است که توسط دو سرباز اسرائیلی به اسامی «گای روزین» و «روئی تیگر» در سال ۲۰۱۱ بعد از خروج از یگان ۸۲۰۰ ارتش صهیونیستی تأسیس شده اند.
این شرکت اسرائیلی در سال ۲۰۱۳، برنامه جاسوسی خود به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به شرکت فیس بوک فروخت.
همین شرکت بتازگی به محور رسوایی و شکایت قضایی برای فیسبوک تبدیل گشته و روزنامه «دمارکر» چاپ سرزمین های اشغالی امروز یکشنبه نوشت که دادگاه رأی به توقف استفاده از نرم افزار «اوناوو» داده است.
"مارک زاکربرگ" مدیر عامل فیسبوک ژوئن گذشته (خرداد/تیرماه) در کمیته فرعی محدودیت های تجاری مجلس نمایندگان ایالات متحده حاضر شد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا شرکت اسرائیلی «اوناوو» فیسبوک را قادر به جاسوسی کرده است، به لکنت افتاد و اظهار داشت: مطمئن نیستم که بتوانم این تعبیر را در این مورد به کار ببرم.
کمیساریای تجارت فدرال آمریکا چند روز گذشته در دادخواست خود مقابل فیسبوک آورده است: شرکت فناوری «اوناوو» نقش محوری در اختلال رقابتی که فیس بوک از آن استفاده می نماید، داشته است.
این شرکت خودرا بعنوان یک شرکت ارائه دهنده خدمات مجازی امن، معرفی می کرد، اما بدون اطلاع کاربران، فعالیت آنان در شبکه اینترنت را هدایت می کرد.
پس از آن که این شرکت توسط فیسبوک خریداری شد، اوناوو زمینه را برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه خود در سرزمین های اشغالی ایجاد کرد که این مرکز به لحاظ اندازه دومین مرکز بعد از ایالات متحده است.
براساس گزارش ها، برنامه "اوناوو پروتیکت" به فیسبوک کمک کرده است تا بتواند "استوری" در برنامه اینستاگرام را راه اندازی کند و بصورت گسترده ای مانع از رشد "اسنپ چت" شود که بعنوان بزرگ ترین رقیب فیس بوک درحال پیشرفت بوده است، شرکتی که فیس بوک در خرید آن ناکام ماند اما توانست رشد آنرا کم کند.
سال گذشته میلادی نیز رسوایی دیگری درباب فیس بوک برملا شد که این شرکت به کاربران ۱۳ تا ۳۵ ساله خود، ۲۰ دلار داد تا برنامه "فیسبوک ریسرچ" را نصب کنند که برپایه تکنولوژی شرکت "اوناوو" کار می کرد و اطلاعات کاربران را با رضایت خودشان می گرفت، اقدامی که سرانجام به خاطر انتقادات زیاد متوقف گردید.منبع:

1399/09/25
22:29:02
5.0 / 5
1275
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد