نکسترو

اسپیس ایكس بافت قلب به فضا می برد

اسپیس ایكس بافت قلب به فضا می برد

سازمان فضایی «اسپیس ایکس» یک محموله بار را که حاوی بافت شبیه سازی شده قلب برای آزمایش های پزشکی، خوراکی برای ایام تعطیل و نخستین هوابند خصوصی است امروز به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال می کند.


یبه گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هوابند یا قفل هوا (Airlock)یک دستگاه تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشارهوا هم سطح نیستند، فراهم می آورد.
در واقع در محیط هایی که یک سمت فشار هوا کم و سمت دیگر هوای پرفشاری در جریان است، برای ایجاد ارتباط بین این دو محیط از هوابند استفاده می شود و این هوابند در میان این دو قرار می گیرد.
مکانیزم هوابند به این شکل است که ابتدا شخص یا شی مورد نظر به داخل محفظه می رود که یک در آن بسته است سپس هر دو در بسته شده و هوابند فشار هوای ۲ محیط را مساوی و متعادل می کند تا شخص بدون هیچ مشکلی بتواند وارد محیط دوم که دارای اختلاف فشار هوا است بشود.
قرار است راکت «فالکون ۹» ساعت ۱۱ و ۳۹ دقیقه بامداد امروز-شنبه- به وقت شرق آمریکا از مجموعه پرتاب فضایی ۳۹A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، به فضا پرتاب شود اما بر مبنای پیشبینی نیروی فضایی آمریکا، وجود ابرهای ضخیم می توانند این پرتاب را یک روز به تأخیر بیندازد...
آزمایش قلب شامل ۱۹۲ تکه بافت مهندسی شده از سلول های خونی شش نفر - سه مرد و سه زن - است که در یک آزمایشگاه کوچک سالم نگهداری می شوند. هدف از این آزمایش قلب، تعیین چگونگی تغییر بافت قلب در شرایط میکرو گرانش است. محققان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا معتقند که این بافت علائمی از آتروفی یا ضعیف شدن را نشان خواهد داد.
طرح دیگر موجود در این مأموریت که SpaceX CRS-۲۱، نام دارد، شامل تحقیق در مورد میکروب هایی است که می تواند برای تجزیه مواد سنگی سیارک ها مورد استفاده قرار گیرد.
ابزاری که برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق خون در جاذبه کوچک آزمایش می شود و مطالعه یک بافت دیگر انسانی در مورد اثرات پرواز فضایی بر آرتروز بعد از تروما و از دست دادن تراکم استخوانی از دیگر طرح هایی است که در این سفر فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی برده می شوند.
سازمان فضایی آمریکا (ناسا) همینطور با این پرواز فضایی برای تعطیلات پیش روی کریسمس، تمام خوراکی های لازم را برای جشن ارسال می کند. این آزمایشات بخشی از هدف ناسا برای سرعت بخشیدن به علم در ایستگاه فضایی است.
هم حالا هفت فضانورد در ایستگاه بین المللی فضایی وجود دارند که بیشترین تعداد فضانوردان در عرض چند سال به حساب می آید. چهار فضانور روز ۱۶ نوامبر با نخستین پرواز عملیاتی اسپیس ایکس توسط کپسول «کرو دراگون» وارد این ایستگاه فضایی در حال چرخش شدند.منبع:

1399/09/15
13:33:57
5.0 / 5
1393
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد