نکسترو

نمایشگر LED 55 اینچی 4K حاوی نقاط كوانتومی از راه رسید

نمایشگر LED 55 اینچی 4K حاوی نقاط كوانتومی از راه رسید

نكسترو: ایرنا- شركت BOE نمایشگر 55 اینچی 4K موسوم به AMQLED را به بازار عرضه نموده است كه در آن از نقاط كوانتومی استفاده شده است.


شرکت چینی سازنده نمایشگر در پکن از راه اندازی نخستین صفحه نمایش دیود نشرکننده نور کوانتومی ماتریس ۵۵ اینچی ۴K موسوم به AMQLED آگاهی داده است.
این یک موفقیت بزرگ دیگر است که BOE در زمینه نقاط کوانتومی الکترولومینسانس به دنبال انتشار فناوری QLED با وضوح بالا در ابتدای امسال، به دست آورده است.
می توان اظهار داشت که دیودهای ساطع کننده نور نقطه کوانتومی (QLED) بعد از دیودهای ساطع کننده نور آلی ماتریکس (AMOLED) بطور کلی یک تکنولوژی جدید و تغییر دهنده بازار در حوزه نمایشگر است.
در حال حاضر، استفاده از فناوری نقطه کوانتومی در محصولات نمایشگر بطور عمده شامل فناوری نور پس زمینه نقطه کوانتومی فوتولومینسانس و فناوری دیود نقطه کوانتومی الکترولومینسانس فعال (AMQLED) است.
نمایشگرهای AMQLED متفاوت از فناوری نور پس زمینه نقطه کوانتومی فوتولومینسانس بوده و به نور پس زمینه احتیاج ندارند و نقاط کوانتومی می توانند با تزریق جریان، نور را ایجاد کنند.
این فناوری مزایایی نظیر خود لومینسانس، افزایش گستره طیف رنگی و عمر طولانی را با خود به همراه دارد و بنا بر این توسعه نمایشگرهای نقطه کوانتومی برای خیلی از شرکتها جذاب شده است.
در این میان، تحقیق و توسعه فناوری چاپ نقطه کوانتومی در ابعاد بزرگ، نقطه عطف کلیدی است که توجه صنعت را به خود جلب کرده است.
بر اساس گزارش ستاد فناوری نانو، محصول نمایشگر ۵۵ اینچی ۴K AMQLED که توسط BOE که به بازار عرضه شده از فناوری نقطه کوانتومی الکترولومینسانس با وضوح ۳۸۴۰×۲۱۶۰، گستره رنگی تا ۱۱۹ درصد NTSC و نسبت کنتراست ۱۰۰۰۰۰۰: ۱ استفاده می نماید.
این فناوری چشم اندازی امیدوارکننده و فضای گسترده ای در بازار نمایشگرهای بزرگ دارد. در زمینه AMQLED، فناوری نقاط کوانتومی الکترولومینس BOE در سطح بین المللی پیشرو است. در اوایل سال ۲۰۱۷، BOE نمونه های اولیه ۵ و ۱۴ اینچی محصولات AMQLED را با فناوری چاپ جوهر افشان کامل به بازار عرضه نمود و توسط انجمن بین المللی نمایش اطلاعات (SID) جایزه Best in Show Award را دریافت کرد.منبع:

1399/09/04
11:47:06
5.0 / 5
1173
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد