نکسترو
توسط یك شركت فناور ایرانی انجام شد؛

تولید بطری پلاستیكی مقاوم در مقابل ضربه با كمك فناوری نانو

تولید بطری پلاستیكی مقاوم در مقابل ضربه با كمك فناوری نانو

نكسترو: یك شركت فناور ایرانی با بهره گیری از فناوری نانو بطری های پلاستیكی مقاوم در مقابل شكستگی و ضربه تولید و به بازار ارائه كرد.


به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شکستگی و ترک خوردگی در صنعت تولید بطری های پلاستیکی برای شرکت های تولیدکننده و همین طور شرکت هایی که از این بطری ها استفاده می نمایند، مشکل هایی را به وجود آورده است. بدین جهت این شرکت افزودنی نانویی لازم برای مقاوم تر کردن این بطری ها را به دست آورد و نخستین بطری های پلی پروپیلن تقویت شده با فناوری نانو را ساخته است.
کارشناس تحقیق وتوسعه این شرکت اظهار داشت: با افزودن این ماده نانویی به بطری ها استواری آنها به حد قابل قبولی ارتقا پیدا کرد؛ بطوریکه با پرتاب از فاصله یک متری، هیچ شکستگی و درزی در بطری دیده نمی گردد، این بطری ها بعد از تست های مختلفی و دریافت نتیجه مطلوب از آزمایش ها، وارد خط تولید شرکت شده و با تیراژ ۹۰۰ هزار بطری در ماه تولید انبوه آن انجام شده است.
استفاده از نانو افزودنی ها یکی از مؤثرترین روش ها برای بهبود خواص نهایی پلاستیک است. یکی از بزرگ ترین معضلات در تولید محصولات پلیمری به خصوص در پلیمرهای PP و UPVC، بحث شکنندگی قطعات نهایی مانند لوله، اتصالات، پروفیل و پنل ها به خصوص در دماهای پایین است. تولیدکنندگان مجبور به استفاده از بهبوددهنده های ضربه آکریلیکی و CPE در صنعت UPVC و استفاده از ترموپلاستیک الاستومرها در صنعت PP هستند که اغلب وارداتی است و در کنار بهبود خواص ضربه، دیگر خواص قطعه را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
محصول نانوافزودنی این شرکت به صورت پودری بمنظور بهبود مقاومت ضربه لوله ها، اتصالات و پروفیل های درب و پنجره UPVC و در شکل مستربچ، در بهبود مقاومت ضربه پلی اتیلن و پروپیلن به کار می رود. مستربچ نانو پایه پلی اولفین برای افزایش مقاومت در مقابل خراش پذیری سطح از محصولات این خانواده است.
ماندگاری بیشتر مواد غذایی با کیسه نگهداری آنتی باکتریال ایرانی
همچنین این شرکت کیسه نگهداری آنتی باکتریال برای افزایش ماندگاری مواد غذایی حاوی نانومواد تولید و عرضه نموده است. این کیسه ها به سبب داشتن نانومواد از خواص آنتی باکتریال بهره مند بوده و می توانند عوامل بیماری زا را از بین ببرند.منبع:

1399/08/12
21:42:41
5.0 / 5
1496
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد