نکسترو

بازار خوب رادیاتور نانوپوشش ایرانی در كشورهای همسایه

بازار خوب رادیاتور نانوپوشش ایرانی در كشورهای همسایه

به گزارش نكسترو محصول رادیاتور یك شركت فناور كه در تولید آن از فناوری نانوپوشش استفاده شده در كشورهای عراق، آذربایجان و افغانستان مورد استقبال قرار گرفته ا ست.


به گزارش چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محمدرضا مهرابی مدیر کنترل کیفی و مهندسی این شرکت فناور می گوید: به علت استفاده از نانوپوشش امکان استفاده از رنگ های لایه نازک روی رادیاتورها فراهم می شود و ازاین رو انتقال حرارتی در رادیاتورهای این گروه تولیدی صنعتی با کارایی بالا صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: این مورد برای کشورهایی که قیمت انرژی در آنها بالا است اهمیت بسیار زیادی دارد. در افغانستان که از ذغال سنگ برای تولید انرژی استفاده می شود و مبحث کاهش مصرف انرژی خیلی حیاتی می باشد، این رادیاتورها بازار بسیار خوبی پیدا کرده است.
مهرابی اضافه کرد: همینطور این گروه تولیدی صنعتی صادرات به کشور آذربایجان را هم از آذر ماه سال قبل شروع کرده است.
وی ه با بیان اینکه، رادیاتورها این شرکت فناور در یکی از شهرک های تازه تاسیس در اربیل عراق هم استفاده شده است اضافه کرد: ما در مناقصه در ارتباط با پروژه این شهرک سازی شرکت کردیم و در صورتی که رقبایی از کشورهای مختلف نظیر ترکیه در این مناقصه حضور داشتند، برنده این پروژه شدیم.
مهرابی می افزاید: هم اکنون روزانه ۲۵۰۰ متر رادیاتور تولید می نماییم که نسبت به سال قبل افزایش ظرفیت داده ایم. از آذر ماه سال قبل هم نرخ فروش شرکت افزوده شده و این رادیاتورها از اقبال بیشتری در بازار برخوردار شده است.
لازم به ذکر است تا سال ۹۷ از پوشش های یک شرکت آلمانی در تولید رادیاتورها استفاده می شد اما به علت ناکارآمدی این پوشش ها برای شرایط اقلیمی ایران، این گروه تولیدی صنعتی با همکاری یک شرکت دیگر مبادرت به رفع این مشکل کرد و نانوپوشش زیرکونیومی توسعه یافته در خط تولید این شرکت به کار گرفته شد.
پوشش های استفاده شده در این رادیاتور ضخامت کمتری نسبت به رقیب آلمانی خود دارد و بنابراین انتقال حرارت در رادیاتور با کارایی بالاتری انجام می شود. رنگ های مورد استفاده در رادیاتورها در پایه اپوکسی بوده که خود نوعی عایق به حساب می آید. ازاین رو کاهش ضخامت رنگ و زیرلایه می تواند به افزایش ضریب انتقال حرارت کمک نماید و کارایی رادیاتور را افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، قبل از استفاده از این نانوپوشش زیرکونیوم تولید داخل، رادیاتورهای این شرکت از نظر اتلاف انرژی در رده C دسته بندی می شد، اما با استفاده از این فناوری ایرانی و با کاهش ضخامت پوشش و رنگ روی رادیاتور، محصولات این شرکت موفق به دریافت رتبه B در اتلاف انرژی شد.منبع:

1399/08/10
23:19:59
5.0 / 5
1634
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد