نکسترو

توان توربین های گازی احیا می شود

توان توربین های گازی احیا می شود

نكسترو: مدیر عامل یك شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه، خنك سازی هوای ورودی به واحدهای توربین گازی از راه كاری های كارآمد و كم هزینه برای بازیابی توان از دست رفته این واحدها در فصول گرم سال است، از ارائه این خدمت به صنایع مختلف از طرف این شركت فناور آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری، خنک سازی هوای ورودی به واحدهای توربین گازی به دو روش انجام می شود، همچون روش های تبخیری مانند مدیای مرطوب، مه پاشی، تراکم مرطوب و همین طور روش های تبریدی مانند تبرید تراکمی، تبرید جذبی، ذخیره ساز انرژی حرارتی که هر دوی این روش ها هم اکنون توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی انجام می شود.
طراحی، توسعه، تامین قطعات، ساخت و اجرای سامانه های خنک کاری هوای ورودی از فعالیتهای اصلی این شرکت دانش بنیان است.
به گفته علی نیکبخت مدیر عامل این مجموعه فناور، طراحی، بهینه سازی، تامین قطعات، ساخت و اجرای بیش از ۱۰ واحد کولر تبخیری مدیا در نیروگاه های مختلف کشور همچون فعالیتهای این شرکت است.
این فعال دانش بنیان با اشاره به اینکه، پروژه های خنک کاری شرکت در چارچوب پروژه های مهندسی، تدارک و ساخت (EPC) برای سامانه اصلی و تمامی سامانه های فرعی مورد نیاز قابل انجام است، اضافه کرد: هم اکنون با عنایت به مساله بحران آب و همین طور نیاز شبکه در ساعات پیک، سامانه های تبرید تراکمی مجهز به مخازن ذخیره ساز انرژی حرارتی توسط تابا طراحی و برای اجرا در انواع نیروگاه های کشور توسعه داده شده است.
وی همین طور تصریح کرد: این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۳با هدف ارائه خدماتی پیشرو و نوین در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی در داخل کشور و خارج از کشور کار خودرا شروع کرد.
نیکبخت می افزاید: تامین و ساخت قطعات یدکی و مصرفی از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت است. در حین انجام تعمیرات میان دوره ای و تعمیرات اساسی (اورهال) واحد های تولید نیرو، نیاز به دسترسی به قطعات و لوازمی که به لحاظ انقضاء عمر مربوطه یا مواجهه با پدیده های خستگی، خزش و غیره، قابلیت ادامه کار را ندارند، مطرح می شود.
به گفته وی، این شرکت قادر می باشد قطعات اصلی یا معادل را در فیلدهای مکانیک، الکتریک و ابزارآلات، با تاکید بر پتانسیل تولید و ساخت داخل تامین، و به واحدهای تولیدی ارائه نماید.
او در ادامه بیان می کند: افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاه های قدیمی، نسبت به راه اندازی واحد جدید، از دو منظر هزینه سرمایه گذاری توان معادل و همین طور زمان پیاده سازی، فاکتوری مناسب، باارزش و بسیار قابل توجه است.
این فعال دانش بنیانی می گوید: شرکت برای بازسازی قطعات، با در اختیار داشتن دانش تازه ترین متدهای پوشش دهی قطعات و دانش استفاده و دستیابی به پیشرفته ترین تجهیزات در زمینه بازسازی و عملیات حرارتی قطعات بخصوص در توربین های گازی و بهره گیری از شرکت های تخصصی داخلی و خارجی دارای فناوری های روز، این اطمینان را بوجود آورده است که قطعات بازسازی شده در این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.منبع:

1399/07/30
22:36:01
5.0 / 5
1756
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد