نکسترو

هدست تحریك مغزی برای كاهش اضطراب تولید شد

هدست تحریك مغزی برای كاهش اضطراب تولید شد

نكسترو: ساخت یك دستگاه خانگی هدست نوری كه به وسیله آن می­ توان اضطراب و استرس را كم كرد، یك دستاورد قابل توجه علمی در حوزه پزشكی است كه فناوران جوان ایرانی در یك شركت دانش بنیان كسب كردند.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، صنایع و حوزه­ های متنوعی توسط ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت پوشش داده می شود، این ستاد قسمتی از توان خودرا معطوف به حوزه پزشکی کرده است و در این راستا طرح های درخشانی توسط فناوران جوان دانشگاهی به مرحله تجاری سازی رسیده است.
دستگاه هدست نوری تحریک سطوح مغزی با بهره گیری از LED و لیزر یکی از طرح های حمایت شده توسط این ستاد است که در صورت اجازه پزشک، می تواند بعنوان یک دستگاه قابل حمل در منزل مورد استفاده بیماران قرار گیرد.
مریم چناری مدیر عامل شرکت نور آزما فناور در این زمینه اظهار داشت: این دستگاه با تاباندن نور به سطوح مختلف مغزی می تواند در التیام و کاهش عارضه های مختلفی مغزی و عصبی مفید واقع شود، آلزایمر، افسردگی، اضطراب و مواردی مشابه همچون بیماری های هستند که هدست نوری تحریک مغزی می تواند بعنوان یک مکمل در درمان آنها مورد توجه کادر پزشکی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: این دستگاه با یک چهارم قیمت مشابه خارجی بومی سازی شده است و هم اکنون در حال نهایی کردن آخرین تست های بالینی است، امیدوار هستیم با ستاندن تمامی مجوزهای لازم، این دستگاه در سبد درمانی کشور قرار گیرد.
چناری به شکل گیری هسته های فناور در حوزه لیزر و فوتونیک اشاره نمود و تصریح کرد: نمونه خانگی این دستگاه از فناوری LED استفاده می نماید و دستگاه مورد استفاده در کلینیک ها می تواند از لیزر استفاده نماید، نظر به جدید بودن این نوع فناوری ها، باتوجه به حمایت های صورت گرفته توسط ستاد توسعه فناوری های فوتنویک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، ایران توانسته جزء کشورهای قرار گیرد که در صف اول دسترسی به این فناوری های نوظهور حوزه پزشکی قرار دارند.منبع:

1399/03/23
15:00:03
5.0 / 5
1741
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد