نکسترو

كیت تشخیص یك دقیقه ای كرونا فرا می رسد

كیت تشخیص یك دقیقه ای كرونا فرا می رسد

نكسترو: مقرر است یك كیت تشخیص كرونا در فرودگاه ادمونتون كانادا به صورت آزمایشی استفاده گردد. این كیت مبتنی بر فناوری نانو به سرعت و در مدت زمان كمتر از یك دقیقه نتایج را ارائه می كند.


به گزارش روز یکشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، اخیرا گزارشی انتشار یافته که در آن درباره جزئیات استفاده آزمایشی از یک کیت تشخیص کرونا در فرودگاه بین المللی ادمونتون مطالبی درج شده است. این کیت مبتنی بر گرافن قادر می باشد در مدت چند ثانیه نتایج را ارائه نماید. این استفاده آزمایشی با همکاری جی ال سی مدیکال (GLC Medical) انجام شده است.
در این آزمایش از یک واحد دستی برای گرفتن نمونه بزاق فرد استفاده می شود و انتظار می رود که در مدت زمان کمتر از یک دقیقه، وجود ویروس کووید ۱۹ تشخیص داده شود.
این فناوری نسبت به روش های رایج دارای مزیت هایی است از جمله: سهولت استفاده، شناسایی مستقیم ویروس و بی نیازی از نمونه برداری از راه بینی.
این نوع آزمایش ها می تواند به رفع نیاز قرنطینه دو هفته ای و دیگر محدودیت های بین المللی کمک نماید. این فناوری هم اکنون در راه تست بالینی بوده که این تست ها قسمتی از پروسه تایید نظارتی سازمان های بهداشتی کانادا است.
در این فناوری، فرد نمونه ای از بزاق خودرا در اختیار پزشک قرار می دهد. سطح گرافن موجود در کیت توسط پروتئین های اسپایک ویروس پوشیده شده است. اتصال ویروس به پروتئین سبب تغییر خاصیت های الکترونیکی گرافن شده و این تغییر قابل اندازه گیری بوده و می توان در مدت کمتر از یک دقیقه با روشن شدن چراغ سبز یا قرمز مبتلاشدن یا سلامت فرد را تایید نمود.
در این آزمون لازم نیست فرد متخصص پزشکی باشد و با یک آموزش ساده، هر کسی قادر به انجام این تست خواهد بود. استفاده از این تست شبیه به استفاده از جعبه کمک های اولیه است.
این مرحله آزمایشی با کمک جی ال سی مدیکال انجام می شود تا از نظر بهداشتی و نظارتی این فناوری بررسی شود.
هدف بعدی این گروه پس از تست های آزمایشی، پیاده سازی این فناوری در فرودگاه ادمونتون است تا یک سایت امن و ایمنی برای انجام تست کرونا در این فرودگاه ایجاد شود.
جزئیات مربوط به این کار در هفته های آتی منتشر می شود.منبع:

1399/07/28
16:46:43
5.0 / 5
1490
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد