نکسترو
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

۱۹۵ مركز رشد در كشور فعال می باشند

۱۹۵ مركز رشد در كشور فعال می باشند

به گزارش نكسترو خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ۱۹۵ مركز رشد در كشور وجود دارد و افزون بر ۱۰ هزار شركت در این مراكز مستقر و مشغول به فعالیت هستند.غلامحسین رحیمی شعرباف روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اضافه کرد: از مجموع ۱۰ هزار شرکت مستقر در پارک های علم و فناوری و مرکز رشد ۱۷۰۰ شرکت آن دانش بنیان هستند.

وی افزود: همینطور ۴۰ پارک علم و فناوری وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کشور وجود دارد که در جهت رفع نیازهای مختلف کشور فعالیت دارند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در هر استانی یک پارک جامع علم و فناوری هم در مراکز استان های کشور فعال است و در شهرهای بزرگ دانشگاهی هم به موازات این پارک های جامع، پردیس های علم و فناوری تاسیس می شوند.

رحیمی شعر باف اضافه کرد: شرکت های مستقر در پردیس های علم و فناوری در مراکز شهرستان ها از مزایا و شرایط ویژه پارک جامع برخوردار می شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: یکی از مأموریت های پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در ماه های گذشته تولید اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی به منظور مقابله با ویروس کرونا بوده است.

رحیمی شعرباف با اشاره به زیر بنای علمی و فناورانه پیشرفته پارک های علم و فناوری، اظهار نمود: این شرکت ها خیلی زود توانستند بیشتر از ۸۰ درصد نیاز عمده کشور در زمینه اقلام بهداشتی شامل ماسک، ملزومات بهداشتی و حفاظتی، ونتیلاتور و دستگاه اکسیژن ساز را تأمین نمایند.

منبع:

1399/07/25
15:45:37
5.0 / 5
1522
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد