نکسترو

افزایش عملكرد پلیمر و پلاستیك با تركیب سیلكون و گرافن

افزایش عملكرد پلیمر و پلاستیك با تركیب سیلكون و گرافن

یكی از شركت های فعال در حوزه مواد افزودنی، تلفیقی از مواد سیلیكونی و گرافن به بازار عرضه نموده است كه استفاده از یك درصد وزنی از آن، باعث افزایش ۳۰ تا ۱۳۵ درصدی عملكرد پلیمر و پلاستیك می شود.


شرکت میتو متریال سلوشنز (MITO Material Solutions) روشی برای عامل دار کردن گرافن عرضه کرده که با استفاده از آن می توان افزودنی های مختلفی به منظور تقویت ساختار مواد کامپوزیتی و پلیمر تولید کرد.
این افزودنی به صورت قابل توجهی خصوصیت مکانیکی (از جمله مقاومت در مقابل کشش، مدول خمشی و دیگر موارد) پلاستیک ها و کامپوزیت ها را بهبود می دهد و به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا در طیف وسیعی از کاربردها که به مقاومت بالا و وزن کم نیاز است، این مواد جایگزین فلزات شوند.
این افزودنی ها دسته ای از ترکیبات قابل اصلاح بوده که تلفیقی از سیلسکوئیوسان الیگومریک (oligomeric silsesquioxane (POSS)) چند وجهی هستند، مولکولی از جنس اکسید سیلیکون که دارای گروه های عاملی آلی بوده که پیش از این توسط شرکت هیبرید پلاستیکز (Hybrid Plastics) توسعه داده شده است. در این محصول از نشاسته و همینطور اکسیدگرافن که دارای گروه های عاملی در لبه ها بوده، استفاده شده است.
افزودنی ترکیبی اکسیدگرافن-POSS معروف به E-GO نخستین محصول این شرکت است و الان برای آزمایش در اختیار کاربران قرار می گیرد. دیگر محصولات در دست تولید است.
یکی از مزیت های عمده E-GO، توانایی آن در کاهش مشکلات مربوط به پراکندگی، مانند اگلومره شدن یا رسوب، است. هیلی کیت بنیان گذار و مدیرعامل شرکت میتو می گوید که این افزودنی با ایجاد فاصله مناسب بین لایه ها در پلاکت GO، مکان های واکنش مناسب را هم فراهم می آورد.»
برای تولید مواد افزودنی، میتو یک فرایند انحصاری قوی، با بازده بالا بوجود آورده است که اخیرا از آزمایشگاه به یک مرکز تولید این شرکت انتقال داده شده است.
در ادامه، افزودنی پودری میکرومقیاس به رزین های پلیمر اضافه می شود و در آنجا پراکنده شده و به ذرات نانومقیاس در می آید.
کویت کیت مهندس ارشد میتو می گوید: «ادغام مواد افزودنی در فرایند تولید بدون ایجاد اختلال در فرآیندهای موجود در پلیمر، بسیار آسان بوده و فقط ۰٫۱ درصد غلظت وزنی از مواد افزودنی مورد نیاز است تا بهبود قابل توجهی در خواص مکانیکی حاصل شود.»
با این افزودنی، کامپوزیت ها و مواد ترموپلاستیک بین ۳۰ تا ۱۳۵ درصد عملکرد استاندارد را تجربه می کنند.منبع:

1399/07/23
23:47:12
5.0 / 5
1854
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد