نکسترو
در قالب یك پایان نامه دانشگاهی محقق شد

اجرای طرح هوشمندسازی با بهره گیری از یادگیری انتقالی

اجرای طرح هوشمندسازی با بهره گیری از یادگیری انتقالی

نكسترو: در چارچوب یك پایان نامه دانشگاهی طرح هوشمندسازی با بهره گیری از یادگیری انتقالی بعنوان جایگزینی مناسب برای روش های یادگیری سنتی توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی ارومیه انجام شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، هوشمندسازی با بهره گیری از یادگیری انتقالی، روش نوینی است که از طرف پژوهشگران دانشگاه صنعتی ارومیه در چارچوب پایان نامه کارشناسی ارشد، نتایج قابل توجهی را به دنبال داشته است.
این روش جایگزینی برای روش های یادگیری سنتی بشمار می رود و در طول چند سال اخیر در آزمایشگاه یادگیری انتقالی این دانشگاه، مورد مطالعه و تحقیق دکترجعفر طهمورث نژاد، عضو هیئت علمی گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده فناوری های صنعتی قرار گرفته و برای توسعه تحقیقات در چارچوب کار تیمی پژوهشی، در چارچوب پایان نامه کارشناسی ارشد تعریف شده است.
از جمله کاربردهای علم یادگیری می توان به شناسایی تصویر، تحلیل احساسات، دسته بندی اخبار و رویدادها، نظارت تصویری، تشخیص گفتار، کشف انواع کلاهبرداری های آنلاین، پیش بینی ها، خدمات پزشکی و اجتماعی، بازیابی اطلاعات و کنترل ربات ها اشاره نمود.
همچنین ایجاد یک سیستم هوشمند کلاسیک با درنظر گرفتن هزینه های تولید و جمع آوری داده، عملاً در خیلی از موارد، توجیه اقتصادی ندارد. به همین دلیل، بهره گیری از نمونه های موجود که از قبل استخراج شده و در دسترس هستند بسیار ایده آل به نظر می آید. این علم در واقع به صورتی در پاسخ به عطش بشر برای هوشمند سازی و فراهم کردن رفاه بیشتر برای بشریت گسترش پیدا کرده است. از مهمترین نوآوری ها در این پایان نامه، تولید دانش جدید در جهت هوشمندسازی با کاهش هزینه های طراحی و ساخت مدل، و افزایش کارآیی استفاده از یادگیری انتقالی، تنها با بسنده کردن به داده های موجود است.
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، نتایج این پژوهش، در چارچوب هفت مقاله جامع در مجلات معتبر ISI، علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و کنفرانس های معتبر به چاپ رسیده است. این طرح می تواند برای ارتقای سیستم های امنیتی، سیستم های پزشکی، سیستم های نظامی و حتی علوم اجتماعی و تربیتی، توسعه یافته و مورد استفاده قرار گیرد.
منبع:

1399/07/06
20:41:34
5.0 / 5
1746
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد