نکسترو
رییس گروه علم و فناوری زیستی و پزشكی جایزه مصطفی:

ایران تكنولوژی ضعیف كردن ویروس كرونا را در اختیار دارد

ایران تكنولوژی ضعیف كردن ویروس كرونا را در اختیار دارد

به گزارش نكسترو رئیس گروه علم و فناوری زیستی و پزشكی جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: ایران در زمینه استراتژی ساخت واكسن كرونا، تكنولوژی ضعیف كردن ویروس را در اختیار دارد.به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، رسول دیناروند روز یکشنبه در سومین نشست تخصصی ترویج علم بنیاد مصطفی (ص) با مبحث آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا که در شهر کتاب مینا برگزار شد، تصریح کرد: ساخت واکسن به خصوص در مورد ویروس کرونا چند استراتژی بیشتر ندارد. در زمینه استراتژی ساخت واکسن کرونا در ایران، مدل ضعیف کردن ویروس را در اختیار داریم که یک استراتژی قدیمی به حساب می آید.

وی با اشاره به واکسنی که روسیه اخیرا تولید شده است، تصریح کرد: واکسنی که روسیه ساخت و تاییدیه اورژانسی آنرا هم دریافت کرد، مدل ضعیف شده ویروس می باشد. حتی ۲ شرکت چینی با همین استراتژی واکسن تولید کردند. البته یکی از روش های مدرن که بر مبنای آن واکسن تولید می شود، روش دی. ان. ای بیس است اما شرایط تولید این واکسن در ایران فراهم نیست و زمینه ایجاد آن هم در حد تحقیقات است؛ چون که زیرساخت صنعتی برای آن نداریم.

دیناروند اضافه کرد: کشورهای غربی در گذشته پایه های تولید این واکسن را ایجاد کردند حتی از حدود هشت ماه قبل بودجه های سنگینی برای این زیرساخت ها قرار دادند؛ در مورد واکسن کرونا به واکسیناسیونی برای حداقل ۷۰ درصد جمعیت نیاز داریم.

رییس گروه علم و فناوری زیستی و پزشکی جایزه مصطفی (ص)، با اشاره به اینکه تأثیر درمانی واکسن های کرونا با استراتژی قدیمی تر، کندتر است، اظهار داشت: نسل های جدید شرکت هایی که در حال توسعه واکسن کرونا هستند، اعلام نمودند در سال ۲۰۲۱ میلادی نزدیک به یک و سه دهم میلیارد دوزِ ظرفیت تولید واکسن کرونا ایجاد می کنند.منبع:

1399/07/04
12:10:16
5.0 / 5
1663
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد