نکسترو

ظرفیت میزبانی از ۲۵۰۰ ایده پرداز و استارتاپ در كارخانه نوآوری آزادی

ظرفیت میزبانی از ۲۵۰۰ ایده پرداز و استارتاپ در كارخانه نوآوری آزادی

به گزارش نكسترو مدیر كارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: هم اكنون فضای كارخانه به بیشتر از ۱۸ هزار متربع رسیده است و ظرفیت میزبانی از دو هزار و ۵۰۰ ایده پرداز و ۵۰۰ استارتاپ را دارد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، مهدی عظیمیان در مراسم بازدید مدیران معاونت تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد از کارخانه نوآوری آزادی تصریح کرد: از تاسیس پارک پردیس حدود ۱۹ سال می گذرد و اینجا محلی برای حضور شرکت های فناور و دانش بنیان است و بالغ بر ۲۵۰ شرکت در این بستر حضور فعالانه دارند.
وی اضافه کرد: در پارک فناوری فرصت ها صرفاً برای شرکت ها است، اما در کارخانه نوآوری این فرصت در اختیار افراد و ایده پردازان قرار گرفته است.
عظیمیان با اشاره به اینکه در کارخانه زنجیره کارآفرینی پایدار شکل گرفته که شامل رویداد کارآفرینی، شکل گیری، شتاب دهنده، رشد و گسترش است، تصریح کرد: نخستین کارخانه نوآوری با همکاری بخش خصوصی و دولت راه اندازی شده که بزرگترین محل تجمع استارتاپ های کشور است.
مدیر کارخانه نوآوری آزادی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای این کارخانه هزینه و سرمایه گذاری شده و هم اکنون فضای کارخانه بیشتر از ۱۸ هزار مترمربع است. فضای مذکور ظرفیت میزبانی از دو هزار و ۵۰۰ تن از ایده پردازان و ۵۰۰ استارتاپ را دارد.
وی افزود: تأمین سرمایه نقدی، آموزش های تخصصی و فنی، عرضه فضای لازم کاری و همینطور ارتباط با شبکه سرمایه گذاران در این کارخانه عرضه می شود.
عظیمیان با اشاره به اینکه شعبه دوم کارخانه متعلق به دولت می باشد، اضافه کرد: فضای اشتراکی و ۳۰ دفتر برای استارتاپ ها درنظر گرفته شده است. خوشبختانه در مراکز استان ها ۱۰ کارخانه نوآوری بوجود آمده و این نوع بسترسازی در استان ها مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.
کارخانه نوآوری آزادی، نخستین شعبه پارک فناوری پردیس است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با مشارکت دولت و بخش خصوصی در محدوده میدان آزادی تهران تاسیس شده است. این کارخانه با وسعت حدود ۱۸۵۰۰ مترمربع، یک کارخانه متروکه با نام «الکترودسازی آما» بود، که طی فرایند بازسازی، تبدیل به نخستین کارخانه نوآوری کشور و نخستین شعبه پارک فناوری پردیس شده است.منبع:

1399/06/19
13:01:12
5.0 / 5
1643
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد