نکسترو

پوشال آنتی باكتریال در كرمان تولید شد

پوشال آنتی باكتریال در كرمان تولید شد

فناوران پارك علم و فناوری كرمان در جهت تحقق اهداف زیست محیطی موفق به تولید پوشال های آنتی باكتریال با توان سرمایشی بالا شدند.


نایب رئیس شرکت آینده پژوهان انرژی پاک بوتیا کرمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم تحقیق و توسعه شرکت توانستند در یک بازه زمانی شش ماهه با تلاشی مضاعف، پوشالی از جنس نانو ذرات و یک سری الیاف آنتی باکتریال با قدرت رسانندگی بالا تولید کنند.
عباس ایثاری با اشاره به اینکه کولرهای آبی یکی از ابزارهای صنعتی مبارزه با گرما در مناطق نیمه گرمسیری است اضافه کرد: پوشالهای مورد استفاده قبلی در کولرهای آبی از توان لازم برای خنک کردن ساختمانها در مناطق مختلف برخوردار نبود و صرفاً در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری مورد استفاده قرار می گرفت و ساختار این پوشالها به علت استفاده از الیاف چوب و جذب مقادیر زیادی آب، محلی برای تجمع قارچها، باکتری ها و ایجاد بوی نامتبوع است که در نهایت منجر به افزایش رطوبت ساختمانها هم می شود.
وی خاطرنشان کرد: پوشالهای آنتی باکتریال جدید، میزان برودت هوا را تا ۳۰ درصد نسبت به نمونه قبلی افزایش داده، به صورتی که پوشال معمولی تا ۲۵ درصد گرما را کاهش می داد اما پوشال آنتی باکتریال تا ۴۰ درصد سبب خنک شدن دمای ساختمان ها می شود.
نایب رئیس شرکت آینده پژوهان انرژی پاک بوتیا کرمان تصریح کرد: کاهش مصرف آب تا ۲۰ درصد و کاهش مصرف برق تا ۲۵ درصد از دیگر مزایای مهم این پوشالهای آنتی باکتریال برای کولرهای آبی است.
وی تصریح کرد: این طرح هم اکنون به صورت نیمه صنعتی و با ظرفیت تولید روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوشال با اندازههای مختلف و قیمتی حدود یک ششم نمونه سلولزی به راه افتاده است.
در حال حاضر حدود ۲۰۰ واحد فناور و ۶۰ شرکت دانش بنیان در استان کرمان در زمینه های آی تی، کشاورزی، پزشکی، نانو، مکانیک، عمران و غیره فعالیت دارند.
منبع:

1399/06/18
10:06:46
5.0 / 5
1357
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد