نکسترو

نگران استفاده از كرم های مرطوب كننده در شرایط انتشار كرونا نباشید

نگران استفاده از كرم های مرطوب كننده در شرایط انتشار كرونا نباشید

به گزارش نكسترو محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند: یكی از موثرترین راه های جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس كرونا، شستن مكرر دست هاست كه این خود سبب ترك خوردگی و خشك شدن پوست می شود. كرم های مرطوب كننده گزینه مناسبی برای مرطوب نگه داشتن پوست هستند و سبب می شوند لایه بیرونی پوست مرطوب بماند.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا استفاده از کرم های دست و صورت، امکان جذب ویروس کرونا را زیاد می کند یا خیر.
آنها می گویند: بیرونی ترین لایه پوست از سلول های مرده تشکیل شده است که پوست را از آلودگی و ورود میکروب محافظت می کند. همینطور بعنوان لایه ای برای حفظ رطوبت پوست عمل می کند.
شستن مکرر دست می تواند سبب ایجاد اختلال در این لایه شده و همینطور سبب از بین رفتن رطوبت پوست شود. مرطوب نگه داشتن پوست بسیار مهم می باشد. اگر پوست در حال خشک شدن و ترک خوردگی باشد، صابون و مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل هم به خوبی نمی توانند پوست دست را ضدعفونی کنند.
همینطور هنگامی که پوست دست خشک می شود و ترک برمی دارد، افراد امکان دارد کمتر دست های خویش را برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا بشویند، چون این شست وشو برای آنها ناراحت کننده است.
متخصصان تایید نموده اند زمانی که پوست بدن تمیز باشد، مرطوب کردن سطح آن، احتمال جذب یا انتشار ویروس کرونا را افزایش نمی دهد و بخشی از بهداشت پوست بشمار می رود.1399/05/31
11:55:51
5.0 / 5
1507
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد