نکسترو
معاون فناوری فولاد مباركه:

افزایش بهره وری صنایع فولاد با راه اندازی مركز نوآوری تحول دیجیتال

افزایش بهره وری صنایع فولاد با راه اندازی مركز نوآوری تحول دیجیتال

به گزارش نكسترو معاون فناوری فولاد مباركه اصفهان اظهار داشت: با راه اندازی مركز نوآوری تحول دیجیتال فولاد پیشبینی می شود ۶ تا ۸ درصد بازگشت بهره وری صنایع فولاد محقق می شود.


سید مهدی نقوی روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این که نسبت یک تا سه انقلاب صنعتی اتفاق افتاده و ما آماده ورود به انقلاب صنعتی چهارم هستیم، اضافه کرد: تحول آینده فولاد، توسعه محصول، اقتصاد چرخشی و دیجیتال کردن این صنعت است که باید منابع معدنی، بهره وری، انتشار گازهای co۲ لحاظ شود.
وی تصریح کرد: دیجیتال و اقتصاد نسل چهارم، این دو در ادبیات باهم ترکیب می شود، اینکه چگونه بتوانیم اقتصاد نسل چهارم را نهادینه نماییم، بخشی از آن دیجیتالی کردن است.
معاون فناوری فولاد مبارکه اصفهان افزود: در این حوزه چالش هایی پیش روی ما است، آینده را با عنایت به انتشار کرونا نزدیک می بینیم، از منظر شرکت جهانی مشاوره مکنزی (شرکت مشاوره مدیریت جهانی) سال آینده، معادل ۱۰ سال آتی است، ما منتظر بودیم در ۱۰ سال آینده تحولات دیجیتال را داشته باشیم، اما با بیان مکنزی باید توجه داشته باشیم که اگر در این حوزه حرکت نکنیم سال آینده ۱۰ سال عقب خواهیم ماند.
نقوی با یادآوری این که تحول دیجیتال در تمام زنجیره صنعت فولاد صورت خواهد گرفت، اظهارداشت: این امر در بخش فرآوری ماده معدنی، بهینه سازی کوره ها، ره گیری محصول استفاده خواهد شد.
روزانه ۴ هزار حمله سایبری به فولاد مبارکه
وی یکی از تهدیدهای فولاد مبارکه اصفهان را حملات سایبری عنوان نمود و اظهار داشت: روزانه فولاد مبارکه ۴ هزار حمله سایبری دارد که تا به امروز ما توانستیم در مقابل همه این حملات سربلند بیرون بیاییم، حرکت به تحول دیجیتال باعث افزایش حملات سایبری می شود.
معاون فناوری فولاد مبارکه اصفهان اضافه کرد: ما برای این امر یک دیتا سنتر بزرگ می خواهیم، پیشبینی شده که با تحول دیجیتال در صنعت فولاد ۶ تا ۸ درصد بازگشت بهره وری صورت خواهد گرفت.
نقوی خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال و مفاهیم آنرا می توانیم از خارج دریافت نماییم اما مهمترین وظیفه مجموعه این است که حرکتی در مجموعه صورت گیرد که این مفاهیم استفاده شود، یکی از مهمترین چالش های ما فرهنگ سازی دیجیتال است، در این حوزه زبان مشترک نیاز است.
وی اضافه کرد: دراین زمینه باید مسیر جدید آموزش طراحی شود، سطح بلوغ سازمان بسیار مهم می باشد که ما یک مفهوم درست را در جای اشتباه استفاده نکنیم.
وی با یادآوری این که در مورد تشخیص میزان بلوغ سازمانی فولاد مبارکه کارهایی انجام شده اس، ت اظهار داشت: کارهای ابتدایی در این حوزه انجام شده، اندازه گیری سطح بلوغ سازمانی فولاد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فولاد انجام شده و طی این مطالعه بلوغ فولاد سطح ۳ اعلام شده است و امیدواریم این بلوغ را افزایش دهیم.
معاون فناوری فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه آینده صنعت فولاد در حوزه تحول دیجیتال بررسی ومطالعه شده است، بحث بازدهی کمی و کیفی کارخانه یکی از بخش هایی است که می توان بر روی آن کارکرد اظهار داشت: انتظار داریم پیرو حرکت در تحول اقتصاد دیجیتال، تکنولوژی جدید را در یک کارخانه هوشمند شاهد باشیم.
کلنگ مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولاد در زیربنای هزار و ۱۷۳ مترمربع با کاربری استارت آپ استودیو تحول دیجیتال در صنعت فولاد برای استقرار هسته های نوآور و شرکت های فناور امروز با حضور حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به زمین زده شد.


1399/03/17
14:02:38
5.0 / 5
2398
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد