نکسترو
از سوی محققان مركز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی ایران صورت گرفت

انتشار نتایج تحقیقات نوین در حوزه ی بیوگاز

انتشار نتایج تحقیقات نوین در حوزه ی بیوگاز

محققان مركز ملی ذخایر ژنتیكی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی در چهارچوب همكاری و مشاركت در پروژه ای بین المللی و با بررسی نقش كنسرسیوم ها و تنوع میكروبی در راكتورهای تولید بیوگاز به دستاوردهای علمی شاخصی در این خصوص دست پیدا كردند.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، نتایج مطالعه و تحلیل ژنتیکی، تأثیر پیش تیمار شیمیایی ضایعات گیاهی بر روی تنوع میکروبی بی هوازی این راکتورها که توسط دکتررضا آذربایجانی و لاله پارسا یگانه از اعضای هیات علمی این مرکز صورت گرفت، نشان داد که پیش تیمار جهت هضم لیگنین تأثیر به سزایی در افزایش تولید بیوگاز متان از راه تأثیر بر فلور میکروبی در این فرایند دارد.
نتایج این پژوهش در آخرین شماره ژورنال معتبر " Renewable and Sustainable Energy Reviews " با ضریب تأثیر " IF: 12.110" با عنوان " Pretreatment of lignocelluloses for enhanced biogas production: A review on influencing mechanisms and the importance of microbial diversity "در دسترس محققان این حوزه قرار گرفته است.
دسترسی مقاله از راه لینک https: //www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1364032120304640?dgcid=coauthor امان پذیر است.
منبع:

1399/05/30
11:07:25
5.0 / 5
1856
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد