نکسترو

2 محصول فناورانه در كرمان به مرحله تولید رسید

2 محصول فناورانه در كرمان به مرحله تولید رسید

نكسترو: 2 محصول دستگاه فلومتر اسلاری و شیرآب شنیداری هوشمند با تلاش متخصصان و نخبگان جوان و نوجوان در حوزه فناوری استان كرمان به مرحله تولید و عرضه به بازار رسید.


مدیرعامل شرکت دانش بنیان پنگان الکترونیک کرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دستگاه فلومتر اسلاری یکی از نیازهای راهبردی در کنترل پروسه و افزایش بازده خطوط تولید کارخانجات خصوصاً در صنایع فولادی و معدنی است که بعد از ۲ سال تحقیق و آزمایش در محیط های صنعتی توسط پژوهشگران این شرکت تولید شده است.
علی اسماعیلی اضافه کرد: این دستگاه بواسطه نیاز به دانش فنی بالا در طراحی و تولید، قیمت و ارزش افزوده بالایی داشته و به سبب برخورداری از پتانسیل فروش بالا در بازارهای داخلی و خارجی یک محصول باارزش به شمار می آید.
وی اشاره کرد: فلومترهای الکترومغناطیسی به سبب نداشتن قطعات متحرک و داشتن دقت بسیار بالا و توانایی اندازه گیری طیف وسیعی از سیالات، کاربرد بسیار زیادی در صنایع گوناگون دارد و با توجه فعالیت گسترده ای که سیستم های اقتصادی داخل و خارج از کشور در این عرصه دارند، بازار بسیار گسترده ای برای آن می توان متصور شد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان پنگان الکترونیک کرمان گفت: این دستگاه به سبب نیاز به دانش فنی بالا در طراحی و تولید، قیمت و ارزش افزوده بالایی داشته و به سبب برخورداری از پتانسیل فروش بالا در بازارهای داخلی و خارجی یک محصول باارزش به شمار می آید.
وی اشاره کرد: در طراحی این دستگاه با بهره گیری از تکنیک های جدید و بومی در طراحی و ساخت، امکان ساخت و تولید این محصول در گرید صنعتی و رقابتی در داخل کشور فراهم گشته است و استفاده از این تکنیک ها در این محصول باعث شده تا دقت محصول در مقایسه با نمونه های داخلی بسیار بالاتر رود و با تازه ترین نوع از محصولات روز اروپا قابل رقابت باشد.
اسماعیلی بیان کرد: عمر مفید بالاتر باتوجه به کاهش تاثیرپذیری سایش مواد بر عملکرد دستگاه، دقت بالاتر اندازه گیری و کاهش تأثیر نویزهای محیطی همچون مزایای این محصول نسبت به نمونه های مشابه خارجی است.
وی با اشاره به مشکلات تحریم و نوسانات ارزی اضافه کرد: نمونه نهایی و آزمایش شده این محصول پس از ۲ سال تحقیق و آزمایش نمونه های مختلف در محیط های صنعتی، در اوایل سال ۹۹ بهره برداری و به صنایع مختلفی ارائه شد.
شیرآب شنیداری هوشمند برای اولین بار در کرمان تولید شد


با تلاش سه ماهه سه نفر از دانش آموزان عضو کانون خلاقیت، نوآوری و شکوفایی پارک علم و فناوری کرمان شیرآب شنیداری هوشمند برای نخستین بار در ایران طراحی و ساخته شد.
دانش آموز نخبه کرمانی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: این شیر آب طراحی شده بوسیله صحبت کردن قادر به اجرای دستورات است و این نوآوری علاوه بر اینکه می تواند در صرفه جویی آب نقش موثری داشته باشد، به سبب عدم تماس با شیر آب در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سایر آلودگی ها موثر است.
محمد حسن زاده با اعلان اینکه این شیر طراحی شده قابلیت باز و بسته شدن بوسیله حسگرهای مادون قرمز بدون تماس دست را دارد اضافه کرد: در طراحی این دستگاه از امکانات مکانیکی، الکترونیکی و برنامه نویسی استفاده شده است، با بهره گیری از نرم افزارهای برنامه نویسی دستورهای مربوط به حسگرهای دستگاه ارائه شده و دستگاه عمل می کند.
وی با اشاره به اینکه این محصول بومی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی به مرحله تولید رسیده است اشاره کرد: اغلب قطعات این دستگاه را خودمان طراحی نموده و ساختیم و غالب مواد اولیه ایرانی و بومی هستند و تنها بخش کوچکی از قطعات نرم افزاری خارجی است.
این دانش آموز نخبه کرمانی اشاره کرد: محصول تولید شده ما هیچ نمونه مشابهی در داخل ندارد و نمونه خارجی شبیه محصول ما با امکانات کمتر در بازار موجود است.
وی با اعلان اینکه تابحال فرد سرمایه گذاری که هزینه های تولید این محصول را برعهده گیرد و روانه بازار کند داوطلب نشده است اشاره کرد: برای ادامه راه نیازمند حمایت مسئولان و سرمایه گذاران هستیم و اساسا با راه اندازی خط تولید این محصول عده ای مشغول به کار می شوند و می توانیم کارآفرینی مطلوبی داشته باشیم.
وی اشاره کرد: پارک علم و فناوری کرمان در همه مراحل اجرای این طرح یاری گرما بود و تامین مالی این پروژه بوسیله این مرکز صورت گرفت و پارک علم و فناوری برای ایده های نوین ارزش بسیاری قائل است.
منبع:

1399/05/29
21:05:30
5.0 / 5
2012
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد