نکسترو
هشدار وزیر علوم به افرادی كه به دنبال خرید پایان نامه هستند!

فروش رساله ازطریق قانون قابل پیگیری می باشد

فروش رساله ازطریق قانون قابل پیگیری می باشد

به گزارش نكسترو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: فروش رساله ها در شبكه های مجازی یا خیابان ها طبق «قانون رسیدگی مقابله با تخلفات علمی» قابل پیگیری می باشد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی درباره برنامه ریزی های این وزارتخانه برای جلوگیری از تخلف فروش رساله ها اظهار نمود: تخلف فروش رساله ها در شبکه های مجازی یا خیابان ها طبق «قانون رسیدگی مقابله با تخلفات علمی» قابل پیگیری می باشد.
وی اضافه کرد: مقابله با فروش غیر قانونی رساله ها از سوی وزارت علوم با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه قابل پیگیری می باشد، ازاین رو افرادی که گول کلاهبرداران فروش غیر قانونی رساله ها را می خورند، باید بسیار مراقب خود باشند.
وزیر علوم افزود: گروه های اخلاقی و پژوهشی فعال در دانشگاه ها تمام مدارک علمی شامل مقاله، رساله و هر سند علمی که دانشجویان و استادان عرضه می دهند، بررسی نموده و اگر این موارد با مسیر غیر قانونی یا تخلف تهیه شوند حتما از راه برخورد قانونی پیگیری خواهند شد.
غلامی با اشاره به اینکه بی توجهی استادان به رساله های غیر قانونی دانشجویان سبب متضرر شدن آنان خواهد شد، تصریح کرد: اگر مدارکی بدون عبور از مسیرهای قانونی در اختیار افراد قرار بگیرند از راه سامانه ملی ارزیابی تحصیلی که تمام اطلاعات فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور را در آن مندرج می کند، به سادگی با وارد کردن کدملی قابل ارزیابی است؛ ازاین رو واقعی بودن یا غیر واقعی بودن مدارک علمی یا رساله با استفاده از این سامانه برای همه افراد به خصوص دستگاه های دولتی و غیر دولتی کنترل خواهد شد.
وی افزود: برخی از دانشگاه ها به دلیل زیاد بودن داده ها همچنان در حال انتقال اطلاعات هستند و به تدریج تا آخر سال جاری همه مراکز آموزش عالی کشور اطلاعاتشان در این سامانه درج خواهد شد؛ این سیستم به سیستم دولت الکترونیک وصل است ازاین رو جعلی بودن مدارک علمی یکی از مباحثی است که بطور قطع کنترل خواهد شد.
وزیر علوم افزود: دانشگاه ها موظف می باشند موارد علمی مختلف را در صورت غیر قانونی بودن رسیدگی کنند؛ چون که آیین نامه نوشته شده این مسئولیت را به صورت بسیار جدی در اختیار دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار داده است.
بر اساس اعلام وزارت علوم، غلامی در انتها با یادآوری اینکه مردم باید آگاه شوند و گول این کلاهبرداری ها را نخورند، اظهار نمود: اگر برای این موارد مشتریان کاهش پیدا کنند، در نتیجه فروش غیر قانونی رساله ها و مدارک علمی خود به خود محو خواهند شد و همزمان برخورد قانونی از راه نیروی انتظامی هم صورت خواهد گرفت.

منبع:

1399/05/27
10:22:54
5.0 / 5
1909
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد