نکسترو
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت:

در تلاشیم بودجه تحقیقات دانشجویی امسال چند برابر شود

در تلاشیم بودجه تحقیقات دانشجویی امسال چند برابر شود

به گزارش نکسترو، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت ضمن اشاره به افزایش چهار برابری بودجه تحقیقات دانشجویی در سال گذشته، اظهار داشت: در تلاشیم که بودجه تحقیقات دانشجویی امسال چند برابر شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در نشست با اعضای هیات رییسه و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، عنوان کرد: یکی از برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، توسعه تحقیقات دانشجویی است که کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی یکی از بهترین محل های مورد نظر برای این کار هستند و بنابراین برای نخستین بار کمیته تحقیقات دانشجویی را زیر نظر طرح «نیماد» برده ایم.
وی با بیان اینکه در تلاشیم که بودجه تحقیقات دانشجویی سال جاری چند برابر شود، بر شرکت فعال دانشجویان در جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی تاکید نمود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: رسیدن به مرجعیت علمی و ورود فعال به عرصه علم و فناوری دو انتظار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از جامعه علمی است.

وی با اشاره به اینکه پژوهش باید کاربردی باشد و باید از تولید علم به تولید فناوری و ثروت برسیم، اشاره کرد: حالا رتبه اول تولید علم در منطقه و رتبه ۱۵ تولید علم جهان را داریم، در سال ۲۰۱۴، رتبه ما در زمینه فناوری در بین ۱۲۲ کشور جهان در جایگاه ۱۳۲ بود و در سال ۲۰۲۲ به رتبه ۵۳ رسیدیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ثروت آفرینی از علم یکی دیگر از اهدافی است که بدنبال عملیاتی کردن آن هستیم، عنوان کرد: علمی که منجر به ثروت نشود، برای کشور بی فایده است و با بوجودآوردن دانشگاه های نسل سه و چهار که دانشگاه های ثروت آفرین و اجتماعی هستند، به ارتقای این شاخص کمک خواهد شد.

به نقل از معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، پناهی، یکی دیگر از ابزار مرجعیت علمی را روابط بین الملل و دیپلماسی علمی عنوان و اشاره کرد: همانطور که دیپلمات سیاسی باید برمبنای منافع کشور مذاکره کند، ما هم باید دیپلمات علمی تربیت نماییم و افرادی که برای تحصیل و یا شرکت در کنفرانس و... به خارج از کشور می روند، باید بعنوان دیپلمات های علمی باشند. 


منبع:

1402/05/14
22:32:16
5.0 / 5
255
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد