نکسترو

فراخوان انجمن فیزیک برای کاندیداتوری دریافت جایزه صمیمی

فراخوان انجمن فیزیک برای کاندیداتوری دریافت جایزه صمیمی

نکسترو: سومین جایزه صمیمی در سال 1402 به کارهای پژوهشی شاخص در مقاطع تحصیلات تکمیلی (دکتری و کارشناسی ارشد) در عرصه نجوم و اخترفیزیک، پرتوهای کیهانی و کیهان شناسی توسط انجمن فیزیک ایران اعطا خواهد شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، این جایزه به کارهای پژوهشی برجسته ای که در داخل کشور و در عرصه های نجوم و اخترفیزیک، پرتوهای کیهانی و کیهان شناسی انجام شده باشد، اعطا می شود. یک جایزه برای فعالیت پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد و یک جایزه برای فعالیت پژوهشی در مقطع دکتری اهدا می شود. در زمان درخواست نباید بیش از دو سال از زمان فارغ التحصیلی (زمان دفاع) متقاضیان گذشته باشد.

متقاضیان لازم است که درخواست های خودرا به همراه شرح حال علمی خود شامل گزارشی از کارهای پژوهشی به همراه دو سفارش نامه که یکی از آنها ترجیحاً از طرف استاد راهنما نوشته شده است را حداکثر تا ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ طبق جدول زمان بندی و فرمت مشخص شده به کمیته داوری به آدرس samimi@psi.ir ارسال نمایند.
۳۰ تیر ماه جاری آخرین مهلت ارسال مدارک متقاضیان اعلام شده است.
بنا بر اعلام انجمن فیزیک ایران، جایزه امسال شامل «صد میلیون ریال وجه نقد» (که میان دو برنده از دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با ارزش ریالی برابر تقسیم خواهد شد)، یک سال عضویت انجمن، حق شرکت در یکی از کنفرانس های انجمن و یک لوح به همراه گواهی انجمن است که در گردهمایی سالانه انجمن فیزیک ایران اهدا خواهد شد. در صورتیکه در هر بخش امتیاز متقاضیان خیلی نزدیک به هم باشند، جایزه آن بخش می تواند میان دو نفر به اشتراک گذاشته شود.

این جایزه در گردهمایی سراسری فیزیک ایران در زمستان اهداء می شود. برنده های جایزه در برنامه گردهمایی سراسری حداکثر ۱۰ دقیقه فرصت خواهند داشت تا ارائه کوتاهی از کار پژوهشی خود داشته باشند.
برگزیدگان دور اول جایزه صمیمی، سال ۱۴۰۰
کمیته داوری جایزه صمیمی بعد از بررسی­ ها به این نتتیجه رسیدند که از بین کاندیداهای دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد نخستین دور جایزه، موردی را شایسته دریافت این جایزه نداستند و به اتفاق آراء تصمیم گرفته شد که هر دو جایزه به مقطع دکتری تعلق بگیرد. بدین ترتیب، جایزه صمیمی در دور نخست، سال ۱۴۰۰ خورشیدی، به «الهه خالویی (دانشگاه صنعتی شریف) بابت عملکرد شایان تحسین دامنه ­وسیع تحقیقات وی در زمینه­ های رصد، داده­ پردازی و محاسبات تحلیلی و همین طور تولیدات بالا در دوره دکتری در زمینه­ های اخترفیزیک و کیهان­ شناسی» و «محمد سبوحی (دانشگاه سمنان) بابت نقش اساسی وی در تحقیقات اولیه، ساخت، نصب، راه­ اندازی، کالیبراسیون و داده گیری نخستین آرایهی رادیویی ایران (و خاورمیانه)، SURA» اعطا شد.

برگزیدگان دومین دور جایزه صمیمی، سال ۱۴۰۱
جایزه صمیمی ۱۴۰۱ به کارهای پژوهشی برتر در دوره دکتری و کارشناسی ارشد حوزه های نجوم و اخترفیزیک، پرتوهای کیهانی و کیهان شناسی اهدا شد. دومین دور جایزه صمیمی به «آسیه یعقوبی و محمد انصاری فرد در مقطع دکتری» اهدا شد.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه www.psi.ir/f/samimi مراجعه کنند.
1402/04/10
10:59:00
5.0 / 5
310
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد