نکسترو

چاپ مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در یک مجله معتبر بین المللی

چاپ مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در یک مجله معتبر بین المللی

نکسترو: مقاله عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت در مجله بین المللی Renewable and Sustainable Energy Reviews انتشارات الزویر منتشر گردید.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، مقاله دکتر امیرحسین کاکایی؛ عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت با عنوان «ترکیب پیل های سوختی اکسید جامد با موتورهای احتراقی داخلی برای سیستم های محرکه و تولید توان: مروری» در مجله بین المللی Renewable and Sustainable Energy Reviews با ضریب تاثیر ۱۶.۷۹۹ منتشرشده است.

این مجله توسط انتشارات الزویر (Elsevier) منتشر می شود و هدف آن به اشتراک گذاشتن مشکلات، راهکار ها، ایده ها و تکنولوژیهای جدید برای پشتیبانی از توسعه پایدار، گذار به آینده کم کربن و دستیابی به اهداف آلاینده ها است که توسط کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب و هوا تعیین شده است.

رسیدن به اهداف تعیین شده برای حداقل رساندن آلاینده های کربنی تا سال ۲۰۵۰، موجب افزایش تقاضا برای توسعه سیستم های تبدیل انرژی جدید با بازده بالا و آلاینده های خیلی کم برای هر دو کاربرد پیش ران و توان شده است. بین فناوری های موجود، به سبب بازده الکتریکی بالا (بالای ۶۰ درصد)، انعطاف پذیری در سوخت مورد استفاده، آلاینده کم و حرارت اتلافی با ارزش، پیل های سوختی اکسید جامد توجه زیادی را به خود و به ویژه برای کاربردهای سیستم های توانی و محرکه جذب کرده است. عملکرد در دمای بالای پیل های سوختی اکسید جامد باعث شده است که به عنوان کاندیدای مناسبی برای ترکیب با یک سیستم تولید توان دیگر همچون موتور احتراق داخلی شود و این کار سبب استفاده از سوخت باقی مانده از سمت آند پیل سوختی اکسید جامد؛ کاهش ناکارایی پدیده احتراق در موتور و افزایش بازیافت حرارتی می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران، این مقاله به مطالعه پژوهش های انجام شده در حوزه سیستم های ترکییی پیل سوختی اکسید جامد و موتور احتراق داخلی با در نظر گرفتن آرایش های مختلف پرداخته است. سیستم ترکیبی برتری هایی نسبت به موتورهای مرسوم و پیل های سوختی اکسید جامد مورد استفاده در تولید توان ایستا و کاربردهای با کاربری سنگین (همچون سیستم های محرکه دریایی و لوکوموتیو) دارد.
1402/01/25
13:01:56
5.0 / 5
350
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد