نکسترو

نانوپوشش ضدویروس كرونا در راه تجاری سازی

نانوپوشش ضدویروس كرونا در راه تجاری سازی

نكسترو: 2 موسسه كانادایی در حال تجاری سازی اسپری هستند كه می تواند ویروس كرونا را به سرعت از بین ببرد.


پس از بازگشایی مشاغل در دوران کرونا، چنین پوشش هایی که بسادگی روی دستگیره در و وسایل شخصی قابل اعمال است، بسیار مفید خواهد بود.
موسسه واترلو در تلاش است تا با بهره گیری از فناوری نانو، ویروس کووید ۱۹ را از بین ببرد، برای این کار آنها به دنبال ایجاد یک سطح ضدویروس هستند که با اسپری کردن ایجاد شود، این پروژه به صورت مشترک با همکاری موسسه فناوری نانو دانشگاه واترلو و آزمایشگاه نوآوری SiO۲ انجام می شود.
این اسپری قادر خواهد بود تا به محض تماس با ویروس کووید ۱۹ آنرا از بین ببرد.
به گزارش ستاد فناوری نانو، سوشانت میترا از پژوهشگران این پروژه توضیح داد: «ویروس کووید ۱۹ می تواند تا ۲۴ ساعت و شاید هم بیشتر روی سطح زنده بماند، بمنظور محافظت از نیروی انسانی در بخش پزشکی و عموم مردم، مهمست که بلافاصله هنگام تماس ویروس با سطح، ویروس از بین برود، کار ما تولید پوشش ضدویروسی است که این کار را انجام دهد.
وی اشاره کرد: ۶ یا هفت ماه تا عرضه این محصول باقی است و در این راه ما از همکاری آزمایشگاه نوآوری SiO۲ استفاده کردیم که تجربه تجاری سازی صنعتی پوشش ها را دارد، این آزمایشگاه قبل از این برای از بین بردن عوامل بیماری زا نظیر ایکولا، مبادرت به تولید پوشش های ضدباکتری و ضدمیکروب کرده اند، ما می خواهیم این محصول در کانادا ساخته شود و بعد در دسترس جهانیان قرار دهیم.
بروس جانستون از آزمایشگاه نوآوری SiO۲ نیز اظهار داشت: پوشش هایی که به سرعت پاتوژن ها را خنثی می کند و مانع از گسترش بیماری می شود، کاهش میزان آلودگی سبب نجات جان انسان ها می شود.
تحقیقات این گروه نشان میدهد که این سطح آب را جذب نمی کند و همین طور به غشاء لیپیدی ویروس لطمه می زند، این گروه مقرر است این محصول را در چارچوب اسپری یا غوطه وری ارائه کنند، کارکنان بخش سلامت می توانند این محصول را روی ادوات محافظت شخصی خود اسپری کنند و با این کار قطرات حاوی ویروس روی ماسک یا وسایل آن نمی چسبد.
به اعتقاد پژوهشگران این پروژه، پس از بازگشایی اقتصاد و بازگشت کامل مردم به محل کار به این نوع پوشش ها نیاز خواهد بود تا بتوانند در دراز مدت سطوح را تمیز نگه دارند.منبع:

1399/05/14
14:08:11
5.0 / 5
2107
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد